Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 hónapja foglalkozom testépí...

15 hónapja foglalkozom testépítéssel, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 5 hónapban teljesen stagnálok, 80-81 kg között mozgok, egyszerűen nem tudok tömeget magamra pakolni. A testzsírom 12% körül mozog egész évben, az úgy nagyjából állandó, azzal nincs baj, csak mostanában az izomtömegem sem gyarapodik. A kajám rendben van, meg van 12-140g fehérje egy átlagos napon 200g CH és 50-80g zsír kíséretében, ennél többet nem tudok megengedni magamnak sajnos.

Naturálon edzek, nem használok semmiféle teljesítmény-növelő szert.(20 alatt vagyok, tehát erőm teljében)

Szerintem az edzéssel lehet gond.

Kinek mi vált be jobban a fejlődése újraindításához? Több kardió? Szuperszettek? Nagyobb/kisebb súlyok? A napi két edzés mennyire tolerálható naturálon? Mert még ebben gondolkoztam.

Nyilván valóan magamnak kell észrevenni a testem jelzéseit, de megköszönnék pár tippet a a tapasztaltabbaktól is, mert már elég sokfélét próbáltam, de a hétvégi mérések azt mutatják, stagnálok :(

Előre is köszi! :)



2016. dec. 3. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

-nagyon keveset eszel:200g ch csak?a te esetedben én ezt vagy felvinném 320-ra,de lehet több is vagy a zsírt növelném

-szuperszett hülyeség

-natúron napi 2 edzés minek?Valakinek annyi ideje sincs,hogy hetente 3x elmenjen,nemhogy 2-szer naponta

2016. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor emeljem a CH-t? Szóval +150g rizs.. Oké, belefér, elvégre tél van, ki látja?:)

Az edzésemen meg majd valamit komponálok még.

2016. dec. 3. 12:50
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 +1

L0fax az a 200g ch. Legalább 300g kéne minimum.

200g zabbal meg is vagy, sőt beviszel vele 25g fehérjét is.

2016. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Írd le az edzésterved, akkor tudunk segíteni.
2016. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szergej55 ***** válasza:
Én a kaján nem hogy javítottam, egyenesen pocsék lett a néhány havival ezelőttihez képest, mégis lendületet kapott a fejlődésem, mikor elkezdtem az első erőemelő versenyemre készülni. Elhagytam minden "izolálós" gyakorlatot, heti 3 fekvenyomás és guggolás, 2 felhúzás, ezen kívül evezések (2-3) és vállból nyomás (1-2) van. Van abban valami, hogy a pumpálós edzés és az intenzitás vegyítése a volumennel csak annak igazán jó, akiben egy kisebb patika van, naturálként saját tapasztalat alapján is mondom, hogy érdemes az edzést összetett gyakorlatokra teljes testesen alapozni.
2016. dec. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szergej55 ***** válasza:
*Heti 3-5 edzés egyébként bőven elég, annál többre nincs szükséged.
2016. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!


Szergej, én is pont azon gondolkodtam, hogy így kéne :D


Hétfőn, szerdán és csütörtökön tudok lemenni a terembe, szóval hétfőn mell-hát, szerdán láb-váll, csütörtökön pedig újra mell-hát, hétvégén pedig futóedzés.

2016. dec. 3. 17:58
 8/11 Szergej55 ***** válasza:
Én azt mondom, érdemes egy néhány hónapos próbát tenni, gondod nem származhat belőle, főleg annyi idő után, amennyit te edzettél. Én majdnem 4 év után tudtam ezzel a megoldással fejlődni, az edzősúlyaim is szépen nőttek, persze ehhez már edzéstervezés is kell.
2016. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vennék egy fuzetet tollat elkezdeném az icf 5x5 ot és írnék mindent mibol mennyi ment. én nem aztmondom hogy ez a legjobb edzésterv hogy ez tokéletes, én annyit mondok hogy ez egy rendkívul jó edzés. pocsék kajával is olyat kihoztam magamból hogy figyelemre méltó. én elgondolkodnék azon és ez is heti 3x van mondjuk minden edzés után kellene egy nap piheno .
2016. dec. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenképpen teszek egy néhány hónapos próbát, viszont nem megoldható a hétfő-szerda-péntek, mert pénteken hazautazom, hétvégén pedig otthon vagyok, és nem érné meg csak azért bérletet venni ide is, hogy heti egyszer elmenjek, ha meg nem veszek bérletet, akkor is majdnem annyit költenék 4 alkalommal havonta.

Sajnos ez ilyen, én is szenvedek vele a beosztást illetően, de mióta elkezdtem, így csinálom (a nyarat kivéve).

2016. dec. 3. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!