Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha tartok egy étrendet, tudok...

Ha tartok egy étrendet, tudok izmosodni úszástól valamennyit?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy golf meg teniszkonyokom van es az orvos azt mondta hogy baromi lassan gyogyul meg tul is van eroltetve szoval pihentetnem kell de uszni lehet mert az nem art neki. 3 honapja nem edzettem es latvanyosan leepult a karom. Ha heti 2szer elmegyek uszni 2-2km-t leúszok és mellette rendes étrendet tartok vagy esetleg fehérjét is iszok hozható egy szálkás, edzett jólkinéző forma? Valamint az baj ha csak mellúszásban usznek?

2016. dec. 5. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tudtommal a profi uszok is vegeznek sulyzos edzest, valamilyen valtozas biztos varhato, de ne varj semmi komolyat, en jartam regen uszni, es kozel sem fejlodtem ugy mint sulyzos edzest vegezve.
2016. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom de kezre nem edzehetek meg legalabb fel evig mert mar a falnal fekvo is faj es meg kell gyogyulnia ennek a gyulladasnak. Uszas mellett hasaznek es guggolnak csak hogy ne nezzen ki hulyen a mellem fog e novekedni meg a karom is egy minimalisan
2016. dec. 6. 14:29
 3/14 anonim válasza:

Én saját tapasztalatból mondom, hogyha heti ennyit úszol, akkor ugyan nem olyan látványosan mint a súlyzós edzéstől, de fogsz erősödni és ez pár hónap jelentősen meg fog látszani az izmaidon. (én 3 hónap alatt 4 kg izmot szedtem fel csak úszással)

Ezt én főleg gyorsúszással értem el, de a mellúszással is hasonló lehet az eredmény. Arra figyelj, hogy szabályosan ússz és semmi gond nem lesz

2016. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3 hónap alatt 4 kg izmot úszással? aha..
2016. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Te biztos jobban tudod nálam. Mond már meg kérlek a PIN kódomat is elfelejtettem...

Csak azok irigykednek akik lusták.

2016. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3 honap alatt sulyzos edzessel sem tudsz 4kg izmot magadra pakolni, ha nem ertrsz hozza, nem kotelezo valaszolnod.
2016. dec. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Vagyis azt mondod, hogy nem tudok egy mérlegről két számot leolvasni? Mindenki magából indul ki, de azért ez már egy kicsit durva...

Mellesleg egy kezdőnek súlyzós edzéssel jóval többet is lehet izmosodni ennél.

Ha nem értesz hozzá, nem kötelező hozzászólni.

2016. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az hogy te a zsirt is izomnak szamolod, legyen a te dolgod, viszont szamomra erthetetlen mert veded folyamatosan a hulyeseget amit leirtal, lehet h felugrott rad 4 kg, de h az nem szintiszta izom volt, az biztos. Sulyzos edzessel egy kezdo maximum havi 1kgot tud felszedni, es ez rovid idon belul belassul.
2016. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

A testzsírszázalékom minimális mértékben még csökkent is azóta. (képzeld lehet mérni objektív módon) Lehet, hogy egyes "gyúrósoknál" fele-fele arányban megy mindkettő, de ettől még nem kell általánosítani azokra akik normálisan edzenek.

Viszont kíváncsi lennék arra, hogy te milyen tapasztalatból beszélsz ilyen magabiztosan, hogy még két szám különbségét is kétségbe mered vonni...

2016. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Na az első reakciód, amibe nem tettél sértést a személyemre, köszönöm.

5 éve edzek, kisebb nagyobb kihagyásokkal, ezt gondolom vehetjük tapasztalatnak.

Viszont ezt nem értem: " Lehet, hogy egyes "gyúrósoknál" fele-fele arányban megy mindkettő, de ettől még nem kell általánosítani azokra akik normálisan edzenek. "

Itt nem arról van szó, hogy kinél milyen arányban megy, hanem az a gond hogy naturalban 4 kg izmot súlyzós edzéssel, 3 hónap alatt , nem tudsz magadra felpakolni, a kezdeti gyors súlygyarapodásnak más okai is vannak , idéznék is:

"az, hogy egy kezdő testsúlya megugrik az számos biológiai folyamat eredménye A kezdő testépítő súlya nem a gyorsabb izomgyarapodás miatt nő, hanem az addig nem használt izmok glikogénraktárak töltődnek fel, a szövetek közé a terhelés miatt több vér tódul, a sejtek megtelnek vízzel etc...de attól még nem lesz több izmod, csak teltebbek(=nehezebbek) lesznek"

Ugyebár ez súlyzós edzésre vonatkozik, nem úszásra, ami ugye megint csak más tál tészta.. a "normálisan edzenek" alatt pedig mit értesz? Milyen az amikor valaki normálisan edz? és milyen az amikor valaki nem? kifejtenéd ha megkérlek?

2016. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!