Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lenne annak értelme, hogy...

Lenne annak értelme, hogy átrendezném az Icf-t?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam , hogy már elértem egy x súlyt és azzal is nehezen megy. Ha növelném, nem biztos, hogy menne az 5x5. Érzem is, hogy néha a szabályosság rovására megy a súly. Pl. Guggolásnál utolsó ismétléseknél vagy sorozatnál kicsit előredőlve emelkedek fel. Mintha fele ismétlést derékból csinálnám. Az lenne a kérdésem, hogy ha most nem növelem a gyakorlatoknál a súlyt, hanem ugyan ott maradok, de az ismétléseket próbálom növelni, pl. 5-ről 8-ra és ha ez megvan, akkor növelem 2,5-tel. Az edzésterv ugyan az maradna, csak a súly növelése lenne máshogy. Ennek így lenne értelme?

2016. dec. 22. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.Deloadolni kell.Vedd vissza 10%-al a súlyt
2016. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Középhaladóként kár nem tudsz fejlődni ezzel.Mekkora súlyokkal edzel?
2016. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Deloadnak nem látom értelmét, nem rég deloadoltam. Nem az, hogy nem tudom növelni a súlyt, tudnám, de érzem, hogy most is szabálytalanul csinálom az utolsó ismétléseknél, sorozatoknál. Ha vissza venném a súlyt és újból feltornásznám, nem hiszem hogy jobb lenne, mert már próbáltam. Nem edzek olyan nagy súlyokkal. Nyár vége felé kezdtem el. Guggolás most olyan 70kg-mal megy, Felhúzást még 100-zal csinálom, de simán megy. Szerintem olyan 130 kg körül menne nehezen 5x5. Fekvenyomást 75kg-mal csinálom, de régen 85-tel csináltam.
2016. dec. 22. 13:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Felhúzáshoz, nem tudom miért írtam 5x5-t, 5-t akartam csak.
2016. dec. 22. 13:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezen a szinten még sokat hoz az ICF.De nem tudom,hogy akarsz fejlődni,ha 100 kilóval csinálsz egy olyan sorozatot,ami 130-cal is menne.

Tanuld meg a helyes kivitelezést.Powerbuilderes oktatóvideók

Azért szép eredmény,ha nyár vége óta csinálod

2016. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért csinálom kevesebb súllyal, mert az Icf azt írta, hogy vissza kell venni. Az Icf-t csinálom nyár óta, azelőtt is edzettem. Akkor is 5x5-t csináltam. Akkor olyan 80kg-mal nyomtam fekve, de a visszavétel miatt, most 75kg-mal is alig megy. Szoktam nézni powerbuilderes videókat, meg Alan Thrallt is. Sokat tanultam belőlük, de még mindig van, amikor nagyobb súlynál kicsit szabálytalanul megy.
2016. dec. 22. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a kaja nincs rendben.Nem eszel eleget.Jó terv az ICF,de ha nincs meg a kellő tápanyag,nem fog menni.Ha a 8-as ismétlésre törekednél,ott is megakadnál,talán mégjobban legyengülnél
2016. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kaja az szerintem rendben van. Jó minőségű kajákat eszek. A 85kg-mom mellé kb. 170g fehérjét, 100-110g zsírt és 350g ch-t. Meg ezelőtt is fejlődtem vele. Mondom a súlyt tudnám emelni, de akkor még rosszabb lenne a kivitelezés és a következő emelésen elakadnék. A 8-as ismétlést úgy gondoltam, hogy felviszem az ismétlést és fokozatosan növelem a súlyt. Pl. 72,5kg 8 ismétlés, 75kg 7 ismétlés 77,5kg 6 ismétlés, 80kg 5 ismétlés. Így feltornászom kisebb súlynál és mintha lemennék a lejtőn. A 80-at pedig feltornásznám 8 ismétlésre. Én valami ilyesmire gondoltam. Vagy maradjak annál, hogy ha megy az 5 ismétlés növelem?
2016. dec. 22. 18:09
 9/11 anonim ***** válasza:

lehet értelme de akkor az már nem 5x5.


egyél tobbet. én is megálltam a súllyal egy idoben és tobbet kellett ennem deload és utána megint elindultam. tobb ch tobb fehérje.

2016. dec. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálok többet enni és megpróbálni megint. Amúgy azért gondoltam erre az "erőnövelő módszerre", amit írtam mert, még régebben 1 hónap alatt ezzel a módszerrel 70kg-mos fekvenyomást felvittem 80kg-ra, úgy, hogy elég könnyen ment vele. Talán 85-tel is ment volna.
2016. dec. 22. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!