Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell fortélyait könyvből...

Kettlebell fortélyait könyvből és videókból meg lehet tanulni vagy mindenképp szükséges edzésekre járni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 25. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem ment volna magamtól edző nélkül,de én 10 év konditermi edzés után mentem le kettlebell edzésre,vagyis teljesen más mozgásra volt programozva a testem.És az edző annyiféle aprólékos dolgot is mondott,mutatott amik számomra teljesen új és fontos dolgok voltak és amikről a könyvekben szó nincsen.
2016. dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet, de hosszadalmasabb. Bár az edzőktől se kapod meg a "teljes csomagot", mert mindenkinek mindig van még mit tanulnia, van mit csiszolni. Meg vannak hitviták is, a többség a hard stylet tanítja, mert Pavel Tsatsouline marketingje miatt ez lett világszerte népszerű, de ha megnézed a korai videóit, nem volt nagy mestere a bellnek, amikor már hirdette, hogy de ő az. Viszont sok profi edzővel dolgozik együtt, azóta már kifejlesztettek egy tényleg jó edzésrendszert. Ha érdekel az orosz verseny stílus is, olyan edzőt nehéz találni, aki mindkettőt ismeri, érti és tanítja.

A Pavel féle verzió direkt le van egyszerűsítve, hogy otthon is meg lehessen tanulni, de ennél is jobb ha edzőhöz fordulsz, hogy ne kövess el alapvető hibákat, amiktől lesérülhetsz.

Az orosz verziót nehezebb megtanulni, ehhez már inkább kell az edző. De tele van a net profik videóival, ezt sem lehetetlen megtanulni.

Mindenki a saját módszerét akarja eladni, csináld meg a vizsgákat csillió pénzért, aztán újítsd meg néhány évente, hogy pörögjön a business. De ha van eszed, türelmed, időd, persze meg lehet tanulni, könyvből, videókból, fórumokból is. Csak ne tekints semmit szentírásnak, csináld a saját ritmusodban, csak fokozatosan vezesd be a nehezebb súlyokat. Ne foglalkozz azzal, hogy valaki már 2 hét után 32 kilóssal eddz, és milyen könnyűnek találja, bele kell rakni az éveket és a rutint ebbe az edzésbe is, hogy megalapozz a nehezebb súlyoknak.

2017. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én először mindenképpen edzőt javaslok, vannak elég jó áron elérhető bérletek szerintem. Simán megéri.
2017. márc. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!