Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mozgásforma kiegészítés?

Mozgásforma kiegészítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha van egy normális edzéstervem és abban szerepel a húzódzkodás plusz súllyal, az edzések után általában megvan az izomfáradság, tehát jól edzek elvileg.

Izomlázam nem nagyon van, akkor inkább amikor nagyon odateszem magam.


Na egy ilyen edzés után kb 3 nappal érzem hogy viszonylag rendben vagyok,kipihentem magamat. Azonban ragaszkodok az adott izomcsoport heti egyszeri komolyabb leedzéséhez, arról mit gondoltok, hogy a 3. nap után napközben végzek súly nélkül, tehát könnyebben ismétléseket?


Példának okáért itt van egy mostani ilyen helyzet: Volt pull napom 3 napja és most tök jól érzem magam, kipihentem az edzést... de ma csináltam elszórva 110 húzódzkodást 10 ismétlésekre osztva reggeltől kezdve, tehát amikor napközben olyan helyen voltam letoltam egy tízest... De ez nem erőltet meg annyira mint egy edzés... És ezt így csinálnám a többi mozgásformával is... Tehát mondjuk: Vasárnap lábnap akkor az izomlázas szokott lenni kb.: Szerdáig, vagyis csütörtökön elvétve csinálok egylábas guggolásokat... Akkor push nap van mondjuk hétfőn, utána csütörtökig izomlázam van, de pénteken már csinálok napközben elvétve tolódzkodásokat...


Persze az edzés előtti napokon ezeket nem csinálom. Csak hogy ne legyen már szinte teljes kihagyás két edzés között, de nem is akarok egy héten többször leedzeni egy izomcsoportot... Ez afféle átmozgatás egy normális edzés után 3-4 nappal.


Bocsi a fura megfogalmazásért, remélem érthető volt :)


Aki ismeri a GTG edzéstechnikát annak ez lehet ismerős lesz :)



#edzés #pihenés #ismétlés #regeneráció #GTG #Callisthenics #nagyondurvánfegyenckedünkéskeményekvagyunkJayScience
2016. dec. 26. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha hagysz időt regenerálódni az adott izomcsoportnak akkor még akár szerintem edzhetnél is rá még egyszer.
2016. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! :)
2016. dec. 29. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!