Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így tudnám normálisan növelni...

Így tudnám normálisan növelni a súlyt?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy alacsony ismétlésszámnál néha csak úgy tudom teljesíteni az adott ismétlést, hogy szabálytalan, ha szabályosságra ügyelek, akkor meg nem tudom megcsinálni.

Arra gondoltam, hogy így növelném a súlyokat, most fekvenyomásról van szó.


70kg-ba tudok kb. 8-9 ismétlést nyomni. Ezt feltornásznám 12-re és emelnék 2,5kg-ot, mindig 12-re kell feltornászni. Amikor elérném a 80kg-ot, ott 10-re kell feltornászni, 90kg-nál 8-ra stbb... És ha már elég alacsony ismétlésszámnál tartok, pl. 5-nél, akkor visszaveszem a súlyt és újból elkezdem, hogy 12-t kell megcsinálnom. Mit gondoltok erről a súlynövelésről, beválhat, erősödhetek vele?

Köszönöm annak, aki elolvassa és válaszol rá.



2017. jan. 12. 20:03
 1/4 Zedricht ***** válasza:

Bocsi hogy írok, engem is érdekelne a válasz mert egycipőben járok veled, bár én kevesebbel(55kg) csinálom.

Legutóbbi edzésen úgy csináltam, hogy felraktam 60-ra és annyit nyomtam bele amennyit bírtam, a végen segítséggel.

Személy szerint én nem mennék fel 12ismétlésig csak 10-ig, bár én olyan 4×8- at szoktam fekvenyomásból.

2017. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szergej55 ***** válasza:
Edzésterved van, ami folyamatos fejlődést és súlynövekedést biztosít? Anélkül csak helyben toporogsz.
2017. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túl bonyolítod. Én régen akkora súlyokkal kezdtem amikkel a kívánt Széria/ismétlés számot el tudom érni úgy, hogy az utolsó ismétlés már beszarcsi legyen. Most is ez a helyzet amikor már viszonylag simán megy a teljes széria, akkor emelek a súlyon. Mindig 8 ismétlést csinálok. Tehát az ismétlés szám állandó és a súlyokkal lépegetek felfelé. 55kg.-val kezdtem most 90-nal szériázom. Naturál.
2017. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha szabályos lenne az utolsó két nyomás, akkor pont nem érne semmit, mert nem merítetted ki az energiád
2017. jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!