Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fajta diétát kéne...

Milyen fajta diétát kéne követnem és miket edzek? (kezdő vagyok)

Figyelt kérdés

160 cm vagyok, 50 kg màr több mint egy éve, és ennèl több még sosem voltam. Vegyesen szoktam táplàlkozni. Kb két évvel ez előtt egy gyógyszer hatására "híztam" meg ennyire, előtte olyan 45 kg lehettem, ezt a gyógyszert nagyjából egy évig szedtem. Abban az időszakban mèginkább kívántam az édességeket, ezàltal a hasam alsó része igen megnőtt, felül a mellem alatt teljesen lapos. Ez már így van több mint egy éve, és most ezen szeretnèk komolyabban változtatni. A combom is kicsit husisabb lett, de az igazából nem zavar, bàr ott sem àrtana a formásodás. A fenekem már ez előtt is kb így nézett ki sajnos, nem tudom erre van-e valami torna hogy kerek lehessen és ne legyen alatta az a réteg.. [link] csak nekem az egesz fenekem alatt ilyen "réteg" van...

Szóval ezeken a dolgokon szeretnék változtatni, már hajlandó vagyok bevetni diétát de az otthoni tornát jobban előnyben részesíten egyenlőre (pár hónapon belül tervezem az edzőtermet is). Tudnátok segíteni egy diéta és egy edzésterv elészítésében, mert sajnos nagyon nem értek hozzá :( ha rendesen csinálom akkor mennyi időn belül fog làtszani a változás? Ha a hasammal és a fenekemmel nem vagyok megelègedve de fogyni nem szeretnèk akkor is szükségem van diétára?

Egyik rokonom diéta nélkül izmosodott elég szépen. Egy másik rokonom pedig szénhidràtot és cukrot nem eszik, nem tornázik de így is már sokat fogyott. Ezek hogy lehetségesek akkor?

Köszönöm a válaszokat! :)

19L



2017. febr. 13. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen testalkatú vagy, de a magasságodhoz nem sok a súlyod. Ha jobban éreznéd úgy magad, leadhatsz egy-két kilót, ehhez annyit kellene csinálni, hogy picit csökkented a napi étel mennyiségét. Számolgatást nem mondanék, mert jelentősebb fogyásra biztosan nincs szükséged. Farizomra nagyon jó gyakorlat a fellépés. Fosz egy széket, felrakod rá az egyik lábad, majd fellépsz úgy, hogy a másik lábaddal a lehető legkevesebbet segítesz. Ha kinyújtottad a lábad, rögtön visszaereszkedsz, de lassan! Ezt csináld meg 6-8 alkalommal, majd cserélj lábat! Ez egy sorozat. Pihenj egy-két percet, majd csinálj még két sorozatot! Ezt az edzést csináld meg 2-3 alkalommal egy héten. Hasizomra felülést javaslok, vagy ha kímélni akarod a derekad, akkor hasprést. Jó a hanyattfekvésben lábemelés is.
2017. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!