Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek heti ennyi edzés...

Szerintetek heti ennyi edzés sok, kevés vagy megfelelő?

Figyelt kérdés

Hali.Egyik nap gondoltam egyet és kitaláltam hogy megszeretnék erősödni viszont kondibérletre meg személyi edzőre nem futja gondoltam itt kérek tanácsot.Na szóval amint beugrott az ötlet összeállítottam magamnak egy edzéstervet is.Ami így néz ki.

Hétfő: Húzodzkodás 7x1 fekvő 3x15 alkar támasz 1 perc illetve a húzodzkodásnak a legfelső "pózjában" megtartom magam ugy másfél percig bevezető és levezető ~1km futás

Kedd:4-5km hosszú futás lassabb tempóba

Szerda:Guggolás 2x50 hasprés 2x60 felülés 1x60

Csütörtök:Az ami hétfőn

Péntek: rövidebb 1-2 km gyorsabb tempó

Szombat:Ugyan az ami szerdán

Vasárnap: Futás tempó váltással 2-3 km

Az lenne a kérdésem ez elég edzés ahhoz hogy némi erőt feltudjak venni (nem testépítős izmokat akarok csak azt hogy legyen némi + erőm) ez mellett persze az étrendet is kialakítottam nagyobb fehérje bevitelre és kicsit kevesebb szén hidrád bevitelre (illetve a nasik is kivannak zárva)

A fentebb említett gyakorlatok sorozat illetve ismétlésszámán növelni fogok de egyenlőre ennyi az amennyi megy

Egyébként 16\F 180 cm 76 kg akinek esetleg szüksége lenne rá

Illetve még lenne itt kérdés

Hogy tudnátok e olyan gyakorlatokat mellé amit még nem írtam le.

Tehát így végszóban mégegyszer a főkérdés az hogy nem lenne ez így kevés vagy neadj isten sok.

Előre is köszönök minden választ megy értük majd a zöld pacsi:)



2017. ápr. 9. 09:12
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
100%
Komoly sulyzos edzésből elég heti 3-4. Ilyen saját testsúlyos edzessel nem sokra mész, kis erő jöhet eleinte amíg nagyon kezdő vagy. Ha simán megy majd valamelyik gyakorlatból minden sorozatban 15-20 ismétlés, akkor emelni kell a terhelést. Pl sulymelleny. Tehát nem az ismetlesszamot kell emelni, hanem nehezíteni kell a gyakorlatot. Akkor tudsz izmosodni.
2017. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ:


-korod

-diétád

-pihenési idő

-össz stressz ami ér (iskola, munka, anyagi dolgok, r***nc barátnő...)

-mennyit nyújtasz

-mennyit alszol

-mennyi ideje edzel

2017. ápr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen súlyterhelésnek pl huzodzkodásnál az ha megpakolok egy táskát mondjuk eleinte könyvekkel utána meg nehezebb dolgokkal és felveszem az úgy jó?
2017. ápr. 9. 11:06
 4/5 Cortez70 ***** válasza:
Úgyis jó.
2017. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Függ a célodtól! Csak magyarországon divat csak a kigyúrtakat tekinteni fittnek és erősnek...

Ha szimplán egészséges akarsz lenni és azért mozogsz,akkor felesleges súllyal dolgozni, a saját testsúlyos edzés is elég. Megerősödni úgy is megtudsz,ha nem építesz magadra 20 kiló izmot...

Nekem a párom szinte csak saját testtel végez edzést, sokat edzünk együtt parkokban és én őt izmosnak mondanám. Szép izmai vannak, egyáltalán nem vékony,pedig két méter magas és emelett igen erős....nagyon sok plank gyakorlatot végzünk,nem csak a megtartást,hanem aktív gyakorlatokat is. Használjuk sok gyakorlathoz a gimnasztikai labdát és a gumiszalagot, rengeteg erősítő gyakorlatot lehet vele végezni,amit nagy valószinűséggel a gyúrósok többsége nem bírna velünk csinálno,mert nem csak egy célzott izomcsoportot mozgat meg.

Egyszónak is száz a vége, lehetsz formás,erős és izmos edzőterem és gyúrás nélkül is. Ehhez persze figyelned kell az étkezésre nagyon!

2017. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!