Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés befolyásolja a...

Testépítés befolyásolja a futásomat? Attól nem tudok futni hogy be vannak állva az izmaim, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
A tüdőm bírja, nem szúr az oldalam, meg semmi, de egyszerűen nem bírok futni, nem bírom emelni a lábaimat. Csak aprókat tudok lépni. (nem járok futni rendszeresen, de tavaly sem jártam, mégis birtam, lényegsen tobbet és jobban) (tavaly júliusban kezdtem jarni heti 3x) 15 éves lány vagyok, tehát nem edzek hatalmas súlyokkal. (pld guggolás 30-40kg meg hasonlók) És izomlázam sincs, szóval tényleg nem tudom..Vagy csak tényleg az h nem járok rendszeresen. De akkor tavaly mert tudtam 😂

2017. ápr. 16. 12:08
 1/8 Cortez70 ***** válasza:
Lányként naturalban sosem lesz annyi izom rajtad, hogy hátráltatna valamiben is. Viszont nyújtani kellene edzések után.
2017. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lazy Lover ***** válasza:
gyenge vagy
2017. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
gyenge vagyok :D meg miota jarok felszedtem 5-6 kg izmot. Akkor hogy van ez? Egyre rosszanb leszek évről évre. de akkor tavaly mert ment siman? 5.5 lefutottam 28 percek alatt most meg 3at futottam le annyi alatt. 😩😀
2017. ápr. 16. 13:13
 4/8 A kérdező kommentje:
No mindegy. lehet h gyenge vagyok :) de fogok jarni rendszeresen :) Aztan jobb lesz remelem
2017. ápr. 16. 13:15
 5/8 Szergej55 ***** válasza:
Ha be vagy állva, nyújtasz hetente 3-4-szer és kész a csoda.
2017. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 paper_chaser ***** válasza:
100%

Hát pedig lelassultál. Szerintem nem edződött meg a keringésed, az az 5 kiló izom meg erősebb érrendszert igényel.

Olyan mintha a Ferrariba Trabant motort raknál. A motor a keringésed, a Ferrari meg a tested. Hiába van rajtad izom, ha nincs meg a keringés. Ha gyenge a keringésed, akkor meg nem bírod ropni neki és máris lassabb vagy.

2017. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez igy igaz ahogy az utolsó irja! Pár kg izom is tud ám lassitani. Én 55kg voltam, most 70kg és az a 15kg plusz ami izom+zsir vegyesen bizony bizony szivatott mikor készültem fizikaira 2km-es futásnál.. Simán le is lehet tapadva ha nincs nyújtás, az mindig kell kötelezően edzés után. Nem is értem hogy lehet ugy edzeni h nincs bemelegités vagy nyújtás de komolyan, ha meg gáz van akkor meg sirnak.

Én még vitaminra is gondolok, nem-e hiányod van, sokan csak veszik a fehérjét oszt csókolom, pedig bizony a vitaminnak van az egyik legnagyobb szerepe. Hisz ha nincs fehérje akkor max nem fejlődsz gyorsan, de ha nincs vitamin mennyiséged amit ki adsz magadból és nem pótlod abból sérülés lesz és nem tudom melyik a jobb az ha nem fejlődsz gyorsan vagy ha 2-3 hónapot ki kell hagynod... Én is megszivtam már vele. Ezt sajna sokan elfelejtik.

2017. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bemelegíteni szoktam, csak nyújtani nem nagyon. Pedig úgy néha eszembe jut hogy kéne. De ezentúl oda fogok figyelni jobban. Meg vitaminok. Volt hogy szedtem egy időben, de leálltam vele. Szóval.. Mostantól jobban figyelek! Köszönöm a válaszokat! 🙂
2017. ápr. 18. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!