Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért szorul be a levegő...

Miért szorul be a levegő futás közben?

Figyelt kérdés

Már az első percben észre veszem, bárhogy lélegzem. Ahogy fejlődöm ez jobb lesz?

Vagy mindenkinél így van?



2017. aug. 2. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem szorul be a levegő sehova...
2017. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még ilyen válaszokat légyszi...
2017. aug. 2. 08:58
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Várhatóan jobb lesz, arra figyelj, hogy ne lihegj, próbáld lassan venni a levegőt, mondjuk 3 ütem belégzés, és ugyan ennyi kilégzés. Belégzésnél próbáld minél mélyebbre beszívni a levegőt, kifújásnál meg próbáld az összeset kifújni! + orron be, szájon ki. Idővel ha hozzászoksz, jobb lesz.
2017. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Klanwarrior ***** válasza:
90%

Az orron be, szájon ki technika semmire nem jó, annyi, hogy hátráltatja a teljesítményed, mert orron keresztül nem tudsz elég levegőhöz jutni. Orron és szájon egyszerre kell venni és kifújni a levegőt futás közben, az a leghatásosabb minden szempontból.


Egyébként nem a levegő szorul be, hanem a léped görcsöl, amikor az oldaladban fájdalmat érzel. Ez normális a hirtelen megnövekedett vérszükséglet esetén, mint például a futás is. Ajánlom a kellő bemelegítést és felvezetést, ne olyan hirtelen kezdj bele a futásba. (pl. egy kis séta, majd gyorsul, kocogás, és rendes futás.)

Persze idővel hozzászokik a szervezeted és nem lesznek görcseid. :D

2017. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Klanwarrior ***** válasza:
100%
És persze mondanom sem kell, hogy "ritmusosan", lépéshez igazítva vedd a levegőt, ne össze vissza, mert a rekeszizom is képes begörcsölni olyankor. De szerintem nem ez lesz a gond.("... bárhogy lélegzem.")
2017. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Lepontozhattok 0%-ra attól még igazam van... nincs ilyen élettani jelenség... senkinek sehová nem szorul be a levegő... ha valóban beszorulna, na akkor fulladnál meg 2 pillanat alatt...

Szúr az oldalad oké... de nem azért mert "beszorul a levegő"

Ahogy már említették a lép szúr valószínüleg a megnövekedett vérmennyiségtől, de pontos okot senki nem ismeri... nyugodtan utánaolvashatsz...

És nem nem mindenkinek múlik el attól, hogy esuettebbb lesz, van maratonfutó is akinek mindig szúr.

2017. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Edzettebb :)
2017. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az nekem is feltűnt, hogy már enyhe kocogásnál is erőltettnek tűnik a csak orron át lélegzés. Kipróbálom szájon át is...rosszabb nem lesz. Azt hittem az én orrommal van a baj;). Kicsit úgy "összefeszül" mikor erőteljesen lélegzem. Nehezebben kapok levegőt.


Az elsőnek: leesett, hogy biztos én tudom rosszul mi történik abból amit írtál, de segítséget nem jelentett, sőt, cinikusnak tűnt. Ha elsőre leírtad volna amit később, csak fel pontoztalak volna. Legközelebb ezt tartsd észben. Szép napot.

2017. aug. 2. 10:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem akkor szokott "beszorulni" mikor beszélek,na nem mintha túl sokat beszélnék,de mikor nem egyedül megyek akkor a futás elején szoktunk váltani 1-2 szót és utána tutiziher,hogy beszúr az oldalam.

A te esetedben valószínűleg nem ez a helyzet,de már kaptál választ úgyis.

2017. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tegnap kipróbáltam a szájon át lélegzést, és semmi bajom nem volt, szóval köszönöm!!!
2017. aug. 3. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!