Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Állóképesség fejlesztése...

Állóképesség fejlesztése fekvőtámaszban, milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

régen konditermi edzést végeztem pár évig, aztán áttértem a saját testsúlyos edzésekre. ( Fekvőtámasz, tolódzkodás, húzódzkodás, invertált evezés, guggolás )

Lassan fél éve edzem így, viszont nem vagyok megelégedve az állóképességemmel, különösen ami a fekvőtámaszt illeti.


Jelenleg A-B-A edzésnapok vannak, heti 3 teljes test edzéssel.


A napon tolódzkodom és húzódzkodom, B napon pedig invertált evezést végzek és fekvőtámaszozom.


Fekvőtámaszban ha a maximum ismétléseim számának felével végeznék 4 szériát 1 perces pihenőkkel az fejlesztené hatékonyan az erő-állóképességem benne?


Jelenleg 43 ismétlés megy szabályosan, mellkas teljesen leengedve, teljesen kinyújtva az ismétlés végén a könyök. Az első 30 ismétlés lazán megy, majd hirtelen elkezdek vészesen gyengülni.


178 cm vagyok, hozzá 75kg. Nem tudom ez a fekvőtámasz teljesítmény mennyire számít gyengének, de én egyáltalán nem vagyok megelégedve vele.


Mit tanácsoltok? Hogyan tudnék fél éven belül legalább egy 75-80 db fekvőtámaszt elérni?


Köszi mindenkinek a segítségét!


31/F



2017. aug. 23. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

keríts valakit, akivel együtt edzhetsz, és versenyezzetek, meg csináljatok olyat, hogy egymásnak számoljátok, míg a másik csinálja, ha kell, irgalom nélkül

a lebőgéstől való félelem és a versenyszellem

+erőtartalékokat szabadít fel, amik egyedül sose jönnek elő


arra mondjuk készülj fel, hogy edzőhavert keresni szinte lehetetlen, mert vagy téged néznek köcsögnek érte, vagy valódi köcsögök írnak rád


én már feladtam


üdv a magyar bulvárvalóságban

2017. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2017. aug. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt már próbáltam. De a 3. héten hatalmas volumennövelés volt az előző heti blokkokhoz képest.

De lehet még egyszer ráállok majd. :)

2017. aug. 24. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!