Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásító diétánál jó így a...

Szálkásító diétánál jó így a fehérje és a Ch? Kalóriaszámítás?

Figyelt kérdés

A sárga kapszulát olvastam, ott azt írjak 3G/tskg fehérje és 2g/tskg szénhidrát, viszont azt több helyen is láttam már, például itt is, hogy 3G fehérje teljesen felesleges, akkor inkább Legyen fehérje is 2 és a Ch is 2 vagy cseréljem fel a kettőt és legyen 2 fehérje 3 Ch-val?

A másik, hogy ugye akkor fogyok ha kevesebb kalóriát viszek be, mint amennyit elégetek.Korulbelul 2000 kcal szoktam enni.A mai nap megnéztem a kalóriabázis nevű oldalt és ott a 8 óra könnyű fizikai melora(30-40 kg csomagokat pakolok) 4600 kcal-t írt, nyilván nem lehet pontos, de így is kétszer annyit elégetek már így mint amennyit beviszek, főleg úgy, hogy heti háromszor még terembe is járok, nem sok különbség ez így?



2017. okt. 4. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég a 2 gramm fehérje. A kalóriát legjobb lenne kikísérletezni. Nagyjából 2 kiló fogyást lőj be havonta!
2017. okt. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Cortez70 ***** válasza:

Naturalban elég 2g x ttkg fehérje. Zsír kb 0.5g x ttkg. A ch-t pedig fokozatosan csökkented, ha nincs fogyás. Nem egyből kell levenni kis mennyiségre!

A kalóriát pedig kiadja ezeknek a makroknak az összege, miután beszoroztad a megfelelő értékekkel. Fehérje 1g = 4kcal, ch 1g= 4kcal, zsír 1g = 9kcal.

Tehát nem kell kalóriát szamolnod, mert a makrók kiadják. Úgyis ha nincs fogyás akkor csökkented a ch-t.

2017. okt. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BlodDrunk ***** válasza:

Kalóriát fölös számolni,sőt hülyeség is.

Makrok legyenek rendben,2g fehérje,ch,zsír pedig amennyi kell,mindenkinek más.

De tapasztalatból mondom,nem érdemes fix ch-val szálkásítani,hintáztasd,szóval hétfőn pl elkezded 3g/tskg-al vasárnapra lemész 0.5-re,szóval 0-ra,utána pedig fel megint.

2017. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2g fehérje, a ch-t nem lehet előre tudni (hisz a kalóriaigényed nem számítható ki kicsit sem pontosan), s úgy tudom, a mozgás kalóriaégetését az oldalak hajlamosak túlbecsülni, de mindenképpen csak egy kósza tipp, tapasztald ki, hogy mennyivel fogysz jól.
2017. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!