Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha lediétázok, akkor kevésbé...

Ha lediétázok, akkor kevésbé izzadok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kábé 10-11 hónapja edzek, elég tisztán étkezek, és sikerült jól megizmosodnom, elégedett vagyok. Viszont egy jóideje nagyon izzadós vagyok, ami kellemetlen helyzeteket tud szülni (pl beizzad a hátam az egyetem auditóriumában, mire fellépcsőzök). Ez a korral jàr együtt és hormonális okokból jelentkezett az elmúlt időben (most lettem igazán férfias) vagy a hirtelen megnövekedett testtömeget nem tudja kezelni a szervezetem? Esetleg egyik sem, hanem kizárólag genetika.

21 éves vagyok, 176 centi, 78 kiló, kb 17% testzsír, mezo testalkat.

Ha lediétázok rendesen, és sokkal szálkásabb leszek, akkor lehetséges, hogy kevésbé izzadok majd hétköznapi élethelyzetekben?


Köszi előre is a vàlaszt!



2017. okt. 19. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

gondolom kimaradt a kardió,hirtelen jött a tömeg,a szíved meg a kisebb súlyra van beállva.

heti 2x fél óra-40 perc 180 körüli pulzusos kardió edzést iktass be.

2017. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen. Az elmúlt idôben sajnos nem sikerült tisztességesen beiktatni. Kőszönöm, nem kímélem magamat!

2017. okt. 19. 17:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem mióta jobb az állóképességem (rendszeres fizikai munkának, szabadtéri elfoglaltságoknak is köszönhetően) gyakorlatilag teljesen megszűnt az izzadás. Nincs is melegem, nem is fázok, nem fulladok ki olyan hamar. Inkább ezzel van összefüggésben. Mert voltam sokkal vékonyabb is anno, aztán mégis folyt a homlokomról a víz, ha futni kellett a vonat után. Aztán mikor feljött gyúrás alatt jó néhány kiló, nem lettem tőle izzadósabb.


Meg aztán azt is meg kell mondjam, túl vannak öltözve az emberek: kánikulában cipő-zokni, trikó helyett póló, rövidnadrág alá boxer, télen ülnek utcai ruhában túlfűtött távfűtéses intézményekben, munkahelyen / iskolában illem végett eleve mindenkin egy réteggel több van a szükségesnél... Normál esetben nem pulóverben rohangálna lépcsőn fel az ember. Tornaórát sem abban tartják.


Lehet, hogy pár fölös kilót is cipelsz, ami nélkül jobb lenne. Én pl. 181 cm-hez vagyok 78-79 kg, ha ennek fölé megyek, kezdek jobban fáradni a sok mozgással járó tevékenységek során. 23/F

2017. okt. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!