Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzéshez, fekvőtámaszho...

Fegyencedzéshez, fekvőtámaszhoz érdemes szedni valamilyen táplálékkiegészitőt? BCAA, Fehérje?

Figyelt kérdés

Elszeretnék kezdeni kondizni, de egyenlőre ott tartok hogy épp 10-11 szabályos fekvőtámaszt tudok csinálni.

Ezért gondoltam hogy először mielőtt elmennék rendszeresen kondizni rákészülök. Ha fegyencedzést,fekvőtámaszokat csinálok otthon megéri valamilyen táplálékkiegészitőt szednem? Hogy azért 2-3hónap után valamennyi kezdőizomzatod szerezzek?



2017. dec. 16. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Soha, semmilyen körülmények közt (Kivétel valamilyen betegség, vagy ha nem tudsz vagy nincs időd rendes ételt enni, ami kb 1-2x van évente, akkor is valószínűleg megoldható lenne, csak nehezebben.)

nincs szükséged makrotáplálékkiegészítőre.

Egyél, sokat, minőségit.

2017. dec. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nálam nagyon nehéz megoldani a kajálást a melóhely miatt.
2017. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
A fegyencek szednek tápkieget? Meg egyébként is 10-11 ismétlés még nagyon kevés és ne csak fekvőzz.
2017. dec. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Elsőnek is, bármilyen mozgást végzel a fehérje fontos az izomépitéshez, ezt tisztázzuk.

Másodszor a fegyenc meg a kondi 2 külön világ. A kondi izomtömeget ad, kemény cicit, vastag lábat, és sokkal látványosabb fejlődést (mivel ez egy látvány sport) ellenben a fegyenc ami kitartást és erőnlétet ad, a bokszolók használják, hogy kitartóbbak legyenek és erősebbeket üssenek.

Mivel kondizni akarsz felesleges fegyenc, elég ha kis súllyal mész nyomni, mondjuk 30kg-al fekve pl.

Harmadszor meg, én is elba*ztam hogy vettem mindig a fehérjét meg hu huuu de jo lesz, oszt kiszámoltam hogy kicsivel drágábban de csirkemellet ha veszek és heti 2kg-ot eszek + tojást ha van itthon (mivel nem engedhetem mg magamnak minden nap ezeket) még igy is jobban kijövök mint a porral. Szóval inkább rendes kajából vidd be jobban jársz, viszont izületvédő, multivitamin mehet.

2017. dec. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért az nem valami hihető, hogy aki saját súllyal edz, erősebb lesz, meg nagyobbat tud majd ütni, mint aki fokozatosan egyre nagyobb súlyokat képes megmozgatni.

Kitartásra meg a felsoroltak közül egyik sem alkalmas igazán.

A multivitamin meg az izületvédő is felesleges, rendes ételből be tudsz vinni mindent és kész.

2017. dec. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
De amúgy szeretem hogy ennyire nyomatják a reklámot ezek a cégek hogy aki még el se kezdett edzeni már az is venné a porokat :D ezek csak kiegészítik a rendes kajádat ezért az a nevük h tápkieg.
2017. dec. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

5/6.

Nem tudom miert gondolod azt hogy nem ad erőnlètet a saját testsúlyos gyakorlat, mert èn egy ève tolom ès èrzem a fokozatos fejlődèst. Mivel itt is van 10 szint amit fokozatosan el kell èrned ezert latod te is sajat szemmel mennyit fejlodsz hisz egy atlag ember nem tudna megcsinalni mondjuk az 5os lepesbol a 20db ot, es a konyv itt 30at ir kb mindenhol.

Vitamin/izuletvedorol annyit hogy eleg maceras napi szinten bevinni az összeset. Mert lehet c-vitamint meg ezeket betudod de mondjuk 1000mg halolajat vagy MSM et az izuletvedobol megnezem te hogy viszel be.

Testepitesnel lehet eleg neked a zoldsegbem levo, de egy boksz vagy mas intenziv sport többet kivisz az emberből. De ha csak izuletvedot is szed mar az valami, en vitamint csak tèlen szedek jobban, nyáron csak c-vita megy. :)

2017. dec. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ELhiszem, hogy lehet fejlődni fegyenc-cel, én is azt ajánlom azoknak, akik nem tudnak terembe jutni, én is calisthenics-el töltöttem eddig a legtöbb edzésévemet, de őszintén, szerinted ki az erősebb, aki egykézzel fekvőzik, vagy aki pl 140-el nyom fekve?

Hiába van 10szint, ha pl a fekvőnél a legmagasabb szint az, hogy a saját súlyod egy részét nyomod ki egykézzel, amúgyis inkább technika, nem annyira erő.

Össze sem lehet hasonlítani a 2t, nézd meg, ott van például a strongman, az a sport amiben csak az erő számít, nyilván a versenyzők az erőnövelés leghatékonyabb módját fogják választani, hogy minél jobb eredményük legyen,(nem fekvőtámaszozbank sokat) logikus, nem?


Miért lenne macerás?

Persze, van 4tápanyag amit érdemes tápkiegből bevinni, ezek a B12,D3,jód és esszenciális zsírsavak(nem, nem halolaj, mert nem csak abból tudod fedezni, és nem is éri meg abból, az algák sokkal jobbak.)

Amire külön az van írva, hogy izületvédő, az egy marhaság, meg amikor ilyeneket írnak rájuk, hogy joint protection 2000 stb, azt ki nem állhatom.

Amúgy az esszenciális zsírsavakat be tudod vinni napi 1-2 kanál chia maggal, vagy 3 kanál lenmaggal, de a dióban is meg kb minden magban, meg zöld leveles zöldségben van, a lényeg, hogy azért érdemes külön algaolajjal kiegészíteni, mert egyénenként változó, hogy ezeket milyen mértékben alakítvuk át DHA-vé.

Nézz utána cronometerben, 2kanál, azaz kb 20g chia magban 3600mg omega3 van, szóval így viszem be.

C-vitaminból meg mindenki azt hiszi, hogy 346567898544334kilót kell ennie naponta, egy normális embernek 200mg a napi szükséglete, ami megvan kb 3-4 narancsban, vagy 3 kiwiben, vagy egy darab pirospaprikában, aki meg nagyon aktív minden téren, annak max. duplázódik, és akkor is, nem újdonság, hogy gyümölcsöket meg zöldségeket kell enni.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVR06qdg1_k

Mi az, hogy "jobban szedsz"?

Nem kell külön multivitamint szedni, nem is szívódik úgy fel, inkább ennél rendes ételeket..

Amúgy meg nem vagyok testépíő, de mindegy.

2017. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Viszont ha ezeket mind megnézed akkor napi szintre a pénztárcád igencsak megérzi :) Nem mindenki teheti meg hogy felvásárolj a a piacot, és egy multi vitamin elég jó alapot ad. Izületvédőröl annyit, hogy nekem könyöksérülésem volt, korházban röngenezték és a doki nem tudta mi baja van, bevettem 1 doboz arthroxon-t és fél évig semmi bajom nem volt, most kezdett kicsit fájni (erőltetés) de azon kivül kutya bajom, tehát nem hülyeség.

Igen igen, 140kg fekve milyen jó, tisztelem is, de van akinek nem az kell hanem hogy hajlékony legyen és robbanékony, márpedig a kondi szépen feszesiti az izmokat, ezért nem tud némelyik elférni saját magától, bár van benne rájátszás is :)

Egy ketrecharcost sem láttam még kondizni, vagy ha igen minimálisat vagy kis súllyal inkább amolyan szállkásitó jellegűt, ezért is mondtam hogy a kettő ég és föld.

Fegyenctől nem lesz nagy karod a konditól igen, de a saját testsúlyos gyakorlatokat nem a discoba használják kirakatnak.

2017. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Úr isten, te még abban a hitben élsz, hogy a kis súllyal sok ismétlés az a szálkásító edzés?

Elárulom, intenzitás + total volumen számít, mindíg.

A nyújtás elhanyagolása okozza a merevséget, nem maga a súlyzós edzés, egy példa:

https://www.youtube.com/watch?v=BxXWokKAdak

Ok, akkor mutatok egy random videót:

https://www.youtube.com/watch?v=TXhNVg5qArk

Most már láttál ketrecharcost súllyal edzeni, és fogsz is még, főleg ha akármelyik nehezebb division-ből keresel edzésvideókat, ugyanis súlyzó nélkül nem fog senki izomból heavyweight division-ben versenyezni.

Lehetsz erős +hajlékony és robbanékony, csak tudnod kell, hogy eddz (nem kizárólag testsúllyal.)

Naturálban meg soha nem leszel akkora, hogy ne férj el magadtól, koxal is alig sikerül legtöbbnek.

Egy nagyobb izom egy erősebb izom amennyiben az idegrendszer is ugyanolyan fejlett hozzá és kész, nem hiába nem nő a karod egy idő után, akárhogy fegyenceskedsz, már nem erősödsz tovább.


Kajálásról:

Max. akkor érzi meg a pénztárcád, ha segélyből élsz, itt Bécsben 1kg chia magot 10euro-ért tudsz venni, vagy megrendeled amazonról és kb 15euro lesz a 3kg, ez még a minimálbérhez viszonyítva is vicc kategória. Gyümölcs zöldség, ki kell számolni a szükségleteket, és nem jön ki drámai összegből, inkább minimalizáld a drága szr termékek vásárlását, az jobb lesz a pénztárcádnak.

Az meg ok, hogy hatott neked valami túlárazott "izületvédő", elárulom, a hatóanyagait rendes kajából olcsóbban bevitted volna, azért sérülnek meg az emberek a legtöbb esetben, mert alapból rosszul étkeznek, és hiányt szenvednek alap tápanyagokból, ezért gyengék, aztán bevesznek valamit és az normál szintre hozza őket, és azt hiszik "gyógyszert" ettek, és el vannak tőle ájulva, aztán jönnek ide reklámozni.


"a doki nem tudta mi baja van, bevettem 1 doboz arthroxon-t és fél évig semmi bajom nem volt, most kezdett kicsit fájni (erőltetés) de azon kivül kutya bajom, tehát nem hülyeség. "

ÚR ISTEN AZ ORVOS NEM TUDTA MI A BAJ, ÉS AZ IZÜLETVÉDŐ SEGIÍTETT ÉS AZÓTA JÓ????

VALÓBAN "NEM HÜLYESÉG"!!

ÁRULOD? HA IGEN VENNÉK 10 PALETTÁVAL, +DONÁCIÓT IS ELFOGADSZ?


Hogy van az, hogy én a testsúlyomat magamraakasztva(90kg) tudok tolódzkodni, mégsem fáj a csuklóm, pedig nem szedek semmit?

Pont úgy, hogy teljes az étrendem.

2017. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!