Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jol számoltam ki a kalória...

Jol számoltam ki a kalória igényem?

Figyelt kérdés

Összeszedtem hogy egy nap hány kalóriát égetek el. Rá néznétek hogy szerintetek mennyire helyes? Megjegyezném hogy a sétálást meg hogy elmeyek ide oda haverokkal és a többi azért nem számoltam bele mert telefonba írom a kalóriákat, és van lépés számlálom ami szinkronizál a telefonommal és automatikusan levonja mennyi kalóriát égettem el hogy annyival többet ehetek.


Ezen felül látni fogjátok mindegyiknél “+300kcal” jelzést. Azt azért adtam hozzá mert tömegnövelés a célom.


Kalória igényem:


Alap kalória szükséglet:


-1818 kcal


Inaktív nap:


+alvás: 543 kcal

+1 óra ülés: 82 kcal

+4 óra számítógépezés: 380 kcal


2823 kcal+300 kcal=3123 kcal


Munkanap sport nélkűl:


+alvás: 543 kcal

+1 óra ülés: 82 kcal

+4 óra számítógépezés: 380 kcal

+8 óra munka: 761 kcal


3584 kcal+300 kcal=3884 kcal


Munkanap+ sport


+alvás: 543 kcal

+1 óra ülés: 82 kcal

+4 óra számítógépezés: 380 kcal

+8 óra munka: 761 kcal

+1,3 óra testépítés: 353 kcal


3937 kcal+300 kcal=4237 kcal



2018. jan. 17. 00:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve egy olyan kérdésem lenne hogy az alvás az beleszámít az alap kalória igénybe vagy azt is külön bele kell számolnom a kalóriaigényembe?
2018. jan. 17. 00:44
 2/8 anonim ***** válasza:
Minek számoltad ki?? Nem kell, elindulsz mondjuk 3000-ről, és pár hét alatt kiderül hogy mennyit kell egyél. Ja és minden nap azonos mennyiséget kell enni, nem térhet el a pihenőnapon a kcal.
2018. jan. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A zsír raktárak növekedését akarom minimalizálni.
2018. jan. 17. 04:36
 4/8 A kérdező kommentje:
És nem csak a vakvilágva zabálni, precízen összeállított egyénre szabott étrendről még nem hallottál?
2018. jan. 17. 04:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Töki arról nem hallottál, hogy az izom másnap is regenerálódik így legalább annyi tápanyag kell neki, mint edzésnapon?
2018. jan. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Deigen hallottam, de gondoltam 3100 kalória azért alapból nem kevés, föleg nem regenerációhoz.
2018. jan. 17. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Hidd el én is kondi elején probaltam minnél precízebben összeállítani az étrendet. De alvás+ülést is bele számolni szerintem butaság. Edzés+ ha fizikai munka annak már van értelme.
2018. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alap kalóriaszükségletet nem lehet kicsit is pontosan tudni, mennyi, de a mozgással ugyanez a helyzet.


Kiindulsz egy jó tippből és később korrigálod, senki a világon meg nem tudja neked mondani, hogy vajh mennyi kalóriát igényelsz, ezt csak kitapasztalni lehet.


Ha megadod az adataidat, valami kósza tippünk lehet. Oldalakon is beírod az aktivitásodat (jobb, ha alábecsülöd, állítólag minden ilyen oldal túlértékeli), adataidat s ad valamit. Aztán lehet, hogy 1000 kcallal több kell, ez benne van a pakliban. Nekem mozgás nélkül jópárszáz kcalt téved, mi lenne, ha még kifejezetten izmos is lennék? Még többet tévedne (mivel atestzsírszázalékot nem kérik a sima oldalak, normál emberekre van, bár azok sem egyformák) s akkor még meg se moccantam.

2018. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!