Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segítség kellene. Fehérje+Szén...

Segítség kellene. Fehérje+Szénhidrát vagy Tömegnövelő?

Figyelt kérdés

Az volna a kérdésem felétek ,hogy kondi terembe járok kb 4 hónapja. Szeretnék elkezdeni szedni valamilyen fehérjét/tömegnövelőt.

17 éves vagyok 178-180 centi és csak 60 kg . Eléggé vékony vagyok és hát szeretnék fejlődni, izmosodni (nőni/tömegeleni).

Az volna a kérdésem ,hogy mit ajánlanátok fehérje +szénhidrát vagy tömegnövelő? Esetleg mellé még valami vitamin vagy más?

Az étrendemet rendbe raktam és rendszeresen étkezem szénhidráttal/fehérjével teli kajákat.

Válaszotokat előre is köszönöm.


UI:

“Ne szedj semmit mert tönkre teszed a szervezeted” válaszokat kérem mellőzzük. Tisztában vagyok vele ,hogy nem a legegészségesebb ,de az én szervezetem és én eldöntöm mi a jó nekem. A kérdésre orientálódjunk , ha lehetséges. Köszönöm!!



2018. jan. 23. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom a tomegnovevot,mindig is annak a híve voltam hogy,szilárd kaja az mégis szilárd kaja,inkább abból vidd be a ch-t. Fehérje port enis szoktam inni,edzés után ha nem tudsz kajalni le döntesz egyet, és ha hazaersz eszel ra,mivel gyors felszívódású. 60kilodbol kiindulva nem is kell olyan horribilis mennyiségű kaját enned,mondjuk ha 4-5 tskg ch-t viszel be, enis nehezen hízó típus vagyok már a 90et karcolom de muszáj ennem ehhez 400-450g napi rizst enni,inkább ez mint a tomegnovelo porok. Adj neki pár hetet vagy hónapot és ha stagnál a kilód meg mindig,akkor végső esetre esetleg próbálj ki egyet.:)
2018. jan. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem egeszseges? Tonkreteszi a szervezeted? Szerintem kevered a koksszal.

60 kilosan teljesen felesleges feherje es tomegnovelo is, rohogve meg lehet enni a napi kajat. A szilard kaja pedig mindig sokkal ertekesebb.

2018. jan. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sokat ennie a ha 60 kilós embernek ebben igazatok van. De gondoljatok bele, hogy épp azért 60 kilós mert nem bír többet enni.



1. A fehérje nem káros, nem teszel vele semmit tönkre.

2. Ne vegyél kész tömegnövelőt mert az csak marketing meg lehúzás. Vegyél valami fehérjét mellé még zabpehelylisztet.

3. Ne össze vissza kajálj hanem csináld okosan. Számold ki miből mennyi kell és ahhoz tarts magad.

[link]

Ez alapján látod ki tudod számolni miből mennyit kellene még bevinned.

4. Ne komplikáld agyon az edzést. Nem kell agyon izolálnod azonnal meg mellbicepsz napokat tartani. Nyomd az alapokat, guggolás felhúzás, fekve, mellől nyomás. Starting strength pl elég jó, de bármi más hasonló program megteszi.

2018. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 +1


A tömegnövelő tényleg lehúzás, ráadásul tele van diszachariddal, ami nem túl egészséges.


Szóval fehérje+szénhidrát+vitamin+esetleg kreatin monohidrát (a legolcsóbb).

2018. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm valaszotokat. Marha feherjet vettem végül és majd szénhidrátot kajával beviszem. Esetleg milyen vitaminokra gondoltatok ,hogy kéne szedni?
2018. jan. 24. 19:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Általános multivitamin, halolaj kapszula, ezeket szokták javasolni.
2018. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a Mega Daily One-t ajánlom.
2018. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben mindenképp veszek vitaminokat is. Esetleg a Mega Daily One-ról valaki valami véleményt tudna mondani? Aki már szedett/szed?
2018. jan. 24. 23:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Világoszöldet hugyozol majd tőle, de nem kell megijedni, jó.
2018. jan. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!