Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik hatásosabb a testépítés...

Melyik hatásosabb a testépítésben?

Figyelt kérdés
Ha úgy edzek, h egy x súllyal meg van a 14 és akkor emelek, és ilyenkor általában 4×10-12 szokott menni... vagy a másik variáció, h a 10 megvan, és akkor emelek, és olyankor olyan 4×6-7 szokot menni.. melxik hatásosabb a testépítésben? Köszi annak aki segít:D

2018. febr. 13. 16:51
 1/5 Rikk95 ***** válasza:
Mióta edzel?
2018. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Durván 4 hónapja, 22éves srác vagyok.. elötte 3 évig edzettem 15-18 éves koromig csak abbahagytam és 4 hónapja 2 edzőhöz mentem el, hogy visszarázódjak(60kg fekvonyomás ment úgyh nem vagyok elpunnyadva annyira ;D ). És mind2 mást mond. Azért kérdeztem rá
2018. febr. 13. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Effektívebb a nagy súly, kevesebb ismétlés mint 14 ismétlés..tarts az ismétlést 5-8 között nagyobb súllyal.( kb akkora súllyal amivel 8-10 kimegy.)
2018. febr. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Rikk95 ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy találtál- e már azóta irányvonalat, de azért leírom, hátha másnak is segítek vele.


Mindig azt szoktam tanácsolni azoknak, akik most kezdenek súlyzós edzésbe, hogy az első és legfontosabb az izomérzet kialakulása.


Hosszútávon mindenképp a nagy súlyos edzés fogja meghozni a legjobb eredményt, mindegy ki mit mond. Az izom terhelésre változik, hozzá kell szoktatnia magát az idegen terheléshez, ezért nagyon fontos a progresszió.


A te esetedben még érdemes nagyobb ismétlésszámot használni, mivel jó eséllyel 4- 5 hónap edzéssel még nem lesz meg az az izomérzet, ami szükséges a nagy súlyos edzéshez.


Azt tanácsolom, hogy egy évig maradj a 10- 15 ismétléses zónában, tapasztald ki a komplex gyakorlatokat (guggolás, felhúzás, fekve nyomás, vállból nyomás, evezés, guggolás, húzódzkodás). Szerezz egy edzőpartnert, hogy biztonságos legyen, és szépen csökkentsétek az ismétlésszámot egészen 5 ism- ig (olyan súllyal, amivel max 6- ot tudsz végezni, segítség Nélkül).


Remélem segítettem.

2018. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, h így kifejtetted sokat segítettél:D mivel azért van "edzőmúltam" váltok inkább most a alacsony ismétlés, nagy súlyra :)
2018. márc. 15. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!