Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzés narancsbőrre?

Kakaos.pampuska kérdése:

Súlyzós edzés narancsbőrre?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 153 cm és 48 kg. A fenekemen és a hátsó combomon akad egy kis narancsbőr, nem annyira vészes, de zavar. Kb 3 éve 25 kilót fogytam, gondolom attól is lehet.

Mindenhol azt olvasom, hogy a narancsbőr ellen nincs mit tenni, az edzés is haszontalan. Van valakinek ezzel tapasztalata? 4 napja elkezdtem guggolni, kitörést csinálni két egykezessel, de nagyon nehezen megy. 10 kilóval guggolok, és alig bírok felállni. Az elején ez normális? Torna után rohadtul feszül a combom, és másnapra olyan izomláz, hogy segítség nélkül le sem tudok menni a lépcsőn :D persze nem panaszkodom, gondolom ez ezzel jár, és nincs bajom ezzel... csak gondoltam kérek esetleg néhány tanácsot :)



2018. máj. 4. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A súlyzós edzéstől lesz egy kis izmod és persze a zsír is csökkenni fog (bár ez a kajától is merőben függ), és ha több izom lesz a combodon meg a fenekeden, akkor a bőr is feszesebb lesz :)
2018. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A narancsbőr az lényegében zsír a bőr alatt, tehát elsősorban diétával és aerob jellegű mozgással tudsz megszabadulni tőle, bár nyilván ha izmot építesz oda az is segíthet feszesebbé tenni a területet. Emellett próbálj kevés feldolgozott és cukros ételt enni, és sokat inni, persze csakis sima vizet, esetleg zöldteát.

Én magamon azt vettem észre, hogy a futópadon hegymenetben erőltetett tempójú sétától jelentősen csökkent a narancsbőröm, ezt ajánlom neked is.

2018. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!