Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak szerintem hülyeség a...

Csak szerintem hülyeség a teljes testes edzés és az olyan edzéstervek, ahol sok alapgyakorlat van egy edzésen?

Figyelt kérdés

Eddig én mindig A-B bontott terv szerint edzettem, 5x5-öztem.

Most elkezdtem magasabb ismétlésszámot alkalmazni.


Visszavettem az 5RM-em 5kg-mal és elkezdtem guggolni vele.

2x8-at sikerült beleguggolnom. A 3 sorozatnak nekiálltam de az első ismétlés után vissza kellett tennem a súlyt.

Az 1. sorozat után elkezdtem szédülni.

A 2. sorozatot még sikerült megcsinálnom, de mikor megvoltam vele, még jobban szédültem, rám jött a hányinger és remegtem.

A 3. sorozatnak nekiálltam, de egyből visszatettem a súlyt az első ismétlés után, mivel nagyon szédültem és hányingerem volt.

A sorozatok között 5 percet pihentem és egyszer sem volt bukás.


Szóval az a lényeg, hogy 2 sorozat guggolás úgy kikészitett, hogy nem maradt erőm semmire.


Nos ekkor fogalmazódott meg benne ez a kérdés.

Mi értelme van a teljes testes edzésnek és az olyan edzésterveknek, amikben sok az alapgyakorlat?


Ha én egytől igy kikészülök és elfogy az erőm, akkor hogy lehet megcsinálni még másik 3-4 ilyen gyakorlatot teljes erőbedobással?


Mellesleg én kezdőnek tartom magam.

85kg vagyok és most 100kg-ba guggoltam azt a 2x8-at.

Szóval aki mégnagyobb súlyokat alkalmaz, az gondolom mégjobban kifárad.



2018. máj. 17. 19:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én sosem voltam voltam annyira kikészülve mint régen amikor "lábnapot" tartottam, az sokkal rosszabb volt. Amúgy jó a teljes test de nincs értelme dok gyakorlatot csinálnim. Én ezért nem szeretem az icf-et. Ha guggolok és felhúzok is, plusz megy valamilyen húzó meg nyomó gyakorlat, már az kb 2 óra, semmi értelmét nem látom még utána a vádlizásnak meg hasonlóknakm
2018. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Csak szerinted. Nekem nagyon bejott. A szedules nem a teljes test edzestol van. Barmi mastol lehet. Keves szenhidratot ettel, keves vizet ittal, meleg, oxigenhiany, valami virus, migrén, de meg 1000 dolog... nem kotnem ossze a ket dolgot, foleg egy alkalom utan nem vonnek le ilyen kovetkeztetest. De nem mindenkinek jo ugyanaz. Ha neked az osztott jott be, csinald azt.
2018. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A/B osztottban is van guggolás,akkor nem szedultel? -5kg +3 ismétlés, nem kéne h igy leromboljon,ha előtte is guggoltál. Mellesleg A-B osztásnál is megy vagy 3-4 izomcsoport egy edzésen. Azt bírtad?
2018. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 palilaci ***** válasza:
96%

Igen, csak szerinted. Egy naturalnak sokkal jobb a push-pull-leg/teljestest edzes alapgyakorlatokkal mint az osztott edzesterv ahol egy izomra megy 5 gyakorlat, abbol 3 ugyanaz, 2 meg gepes pumpalgatas.

Hatas: jo nagy durranas, 2-3 napig izomlaz. Sokan azt hiszik, hogy na ez a tuti. Lofszt. Egy koxosnak biztos bejon. Egy naturnak komolyabb szinten viszont edzesprogramozas, alapgyakorlatok, alacsonyismetles a tuti. Megjegyzem, a szterkosok is jobban jarnanak ezzel.

Ez a mindenki kulonbozo meg szar duma. Ja, anyagcsere, tapadasok, vegtagok, hormonok. De nem az izmok terhelese. Az mindenkinek ugyanolyan. Ha tudsz emelni a sulyon vagy ismetlesszamom, viszel be eleg tapanyagot, es pihensz akkor nősz. Mivel egy naturalnak 48-72 ora kozott van a feherjeszintezis, eleg 2-3 nap pihi, aztan csaphatja ugyanazt az izmot, ergo szar az osztott es az izolalgatas, mert tul sokat pihen az izom es nincs nagy terheles alatt (koncentralt bicepszezik 10kgval, de kalapacsnal meg megy a duplaja, akkor most melyik is a jobb?). Ennyi itt a tortenet. Az, hogy te nem birsz guggolni 2x8at, az egyeni szocproblem. Masnak nem okoz gondot 30at se (nyilvan kisebb sullyal).

2018. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó,szerintem még a koxosoknak is sz*r az osztott edzésterv,nem hogy egy naturálnak :D
2018. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem minél jobban elfáradni kell a teremben.
2018. máj. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van a teljes test alapgyakorlatokkal. A szédülésed és hányingered szerintem azért van, mert nincs benned elég ch. Komplex ch-s kaját egyél 2-3 órával edzés előtt.
2018. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem bejött, szerintem nincs értelme egy hetet pihentetni egy izomcsoportot .Sokkal jobban fejlődök mióta 3 naponta meg van dolgoztatva ,osztottal kezdtem sajnos .

Hányingerem nekem akkor van,ha nem eszek előtte és leesik a cukrom .

2018. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 BlodDrunk ***** válasza:

Teljes test a legjobb ez tény,ezzel tudod a legtöbb izomrostot x idő alatt megdolgoztatni.


De,egyéb tényezőktől is függ,hogy milyen edzésterv a jó.


Teljes test,szerintem csak akkor müködik normálisan,ha tudsz eleget pihenni,amikor 3műszakban melóztam nehéz fizikai melót kb 1hó után minden bajom volt tőle,túledzettem magam.


Szóval ha edzésen kívül is nagy a terhelés,akkor jobb lehet egy osztott 3 napos.

csökkentett sorozatokkal.

Nálam pl nagy izmokra 8-9,kisebbekre 6 megy heti szinten és fejlődök tőle,míg teljes testestől csak stagnáltam.



Amikor eljöttem 1műszakba,akkor váltottam vissza és így hogy heti 3 kemény teljes testes mellé 8óra alvás minimum müködik.


SZóval nagyon függ az egyéb körülményektől is,kinek mi a jobb.

ezért is mondják,hogy mindenkinek más válik be.

2018. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igazából nincs legjobb edzésterv, több edzéstervnek is megvan a maga előnye, és ezekkel kell úgy játszani, hogy a legjobban jöjj ki belőlük.
2018. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!