Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szinte semmi fejlődés se...

Szinte semmi fejlődés se erőben se izomban, de miért?

Figyelt kérdés

Amit rólam tudni kell, hogy 22 éves vagyok, férfi, valamint testalkatra az a a bizonyos skinny fat áll hozzám talán legközelebb, tehát nem ruhában vékonynak tűnök, anélkül viszont egész nagy pocakom van, és hátul is van rajtam azért felesleg, valamint a lábaimon is, de a legtöbb a hasamon.


Körülbelül 1-1,5 éve kezdtem el talán edzeni, az első kb fél évben nem figyelve a kajára, és szinte 0 fejlődéssel.


Ezután elkezdtem figyelni a kajára, próbáltam növelni ha nem jött eredmény, és nem is jött az azutáni kb fél évben sem igazán, így eldöntöttem, hogy megpróbálok egy kicsit ledobni magamról, hátha az segít.


Ez sem alakult úgy ahogy terveztem, ugyan fogytam 1-2 kilót, de nem volt az igazi és szerintem túl is edzettem magam ezért abbahagytam 1,5 hónap után.


Ezután újra elkezdtem inkább tömegelni, körülbelül februárban, de még mindig nem fejlődtem szinte semmit.


És most tanácstalanul állok, hogy mégis mi az amit még tehetek, mert feladni semmi esetre se szeretném, és ebben kérném a ti segítségeteket.


A jelenlegi étrendemmel körülbelül 3400 kalóriát fogyasztok, naponta körülbelül:

220g fehérje

400-420g szénhidrát

100-120g zsír

Nagyrészt "tiszta" kajákból.

Emellett a súlyom 80 kg, a magasságom pedig 180 centi.


Amit még megosztanék, az néhány adat a mostani eredményeimről és néhány régebbi:

Felhúzás: 70 kg (5x5),

Fekvenyomás: 40 kg (5x5),

Guggolás: 50 kg (5x5),

Kétkezes bicepsz: 22 kg (3x8),

Szűknyomás: 32 kg (4x8),

Mellről nyomás 30 kg (3x8).


Ezek mostani adatok, és tudom, hogy 1,5 év távlatából nem túl fényesek, ezért szeretnék végre rájönni, hogy mi lehet amit elrontok.


Köszönöm a segítséget



#edzés #étrend #fejlődés #nem fejlődés
2018. máj. 24. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az eredmenyek sajnos eleg gyengek valoban. Vagy a kaja nem jo vagy az edzes vagy nem pihensz eleget. A feherje nagyon sok. 160 g boven eleg lenne naturalon. Zsir is eleg lenne 80 g foleg ha konnyen hizol. Igazabol nem ertem most mi a celod, tomegeles vagy szalkasitas. Ezt is azt is irtad. Ez inkabb tomegelo etrend. De szerintem addig ne dietazz amig nincs rajtad eleg izom. Es a leirt eredmenyek alapjan nincs eleg. Az edzesre jobban fekudj ra. Eroltetni kell a sulyt. Fekvenyomasban, guggolasban legalabb a sajat testsulyodat el kellene erni igy masfel ev utan. Szerintem nalad az edzesben lesz a hiba.
2018. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 palilaci ***** válasza:

powerbuilder.hu -rol toltsd le az ebookjukat. Abban talalsz normalis edzestervet es progressziot.

Kaloriat vidd le max 2500ra, iktass be 2 pihenonapon 30-45 perc kardiot. Vagy a kuzdosport is tokeletes.

Feherjebol eleg 150g/nap.

Nekem ezek jottek be. Egy ex skinnyfat...

2018. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BlodDrunk ***** válasza:

Kaja vagy pihenés nem jó esetleg edzésterv bár 1évben tök mind1 mit csinálsz-


Tömegelésnél, ha nem hízol akkor a kajád a rossz,ha hízol havi 0.5-1kg-t de csak zsírban akkor az edzésed vagy a pihenésed nem jó.

Ebből azért ki tudod matekozni te is hogy mi nem jó.


Fehérje nagyon sok 150-160g bőven elég.

zsírt levenném max 100g-ra

Ch-t pedig emelném

2018. máj. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eloszor a core izomzatodat kene megerositeni sajat testsulyos gyakorlatokkal. Es ezzel parhuzamosan kardiozni, allokepesseget novelni is kene. Remelem ezeken kivul mas gyakorlatokat csinalsz, nem csak a felsotestedet nyuzod.
2018. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A technika rendben van? Ha igen, akkor kéne fejlődni, kell egy jó program. A powerbuilder jó lesz, töltsd le az ebook-jukat és nézd meg a kezdő edzéstervüket, ha azt kimaxoltad, jöhet valami középhaladó program. Amúgy szerintem neked nem kell ennyi kalória.
2018. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!