Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem edzek bűntudatom van...

Ha nem edzek bűntudatom van es rosszul erzem magam miert?

Figyelt kérdés
17eves vagyok lany.Haromevvel ezelott anorexias voltam,utana kezdtem el a testepitest azóta rendbe jottem,viszont szigoruan tartom hogy csak egeszsegesen eszem,mibol mennyit,mennyi kaloriat stb.Edzek heti negyszer es ha nem akkor buntudatom lesz.Ma ettem tk.szilvas buktat de megbantam.Felek a hizastol de a fogyastol is ha nem eszek.Mostanaban hanyingerem van egesznap,eleg stresszes vagyok.Mit tegyek?
2018. jún. 27. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
A bűntudat részét illetően ezzel szerintem a legtöbben így vagyunk. Ennek szerintem pszichológiai háttere van. Magamon is sikerült már megfigyelnem kezdődő elmebaj tünteteit:'D Ebben a sportban hamar el tudja kapni az embert a gépszíj. Szerintem meg kell találni egyfajta harmóniát. Előre megkoreografáljuk mikor mit eszünk, mikor hogy edzünk, pihenünk stb de nem versenyre készülünk, hiba ha alárendeled az életed az edzésnek és ezen múlik a hangulatod.
2018. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Változtass valamin, drasztikusan. Kell valami, ami kizökkent. Túlságosan próbálod kontrollálni magad. Pedig nem hinném, hogy ennyire szét vagy csúszva, hogy saját magadnak kelljen felállítanod korlátokat.

Vagy ne méricskélj, vagy ne járj heti 4x edzeni. Látni fogod, hogyha nem edzel egy héten, csak 3x, akkor sem leszel hirtelen 5kg zsírral több, és ha nem mérsz ki mindent grammra pontosan, akkor sem fogsz egyik pillanatról a másikra hízni.

Pszichológus, barát, családtag akivel esetleg beszélhetnél?

A lényeg, hogy törj ki a kényszeres kontroll alól.

2018. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1es kur*ra nem vagyunk így. Ez egy lelki probléma, mi ezen az oldalon nem bírunk neked segíteni. Mivan akkor hogy ettél szilvás buktát? Ha pl az a célod hogy kalóriaminuszba legyél, akkor ehetsz szilvás buktát,chipset,akármit, csak az számít hogy meglegyen a makró és a kalóriamennyiség.
2018. jún. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit tegyél?


Keress fel egy pszichológust! Az anorexiás kislány még mindíg ott van benned.

2018. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!