Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kalória kell tömegnövelés...

Hány kalória kell tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés

Üdv!

Builderen egy kalkulátor azt adta ki, hogy a 75 kilómhoz 3900-4500 kalória kell.

Kalóriabázison néztem a napi bevitelem, fehérje megban 2gramm/tskg, szénhidrát 5gramm/tskg, zsír egy picit több mint 1gramm/tskg.

Szóval a makrótápanyagokat bevittem jó minőségű élelmiszerekből, és így járok 3000 kalóriánál. Fogalmam sincs miből lehetne még plusz 900-1500-at bevinni.

Valamint akkor ugye több lesz a zsír és a ch, és bár nem vagyok rá túlzottan hajlamos de nagyon elzsírosodni se szeretnék. Most kezdtem tömegelni, így a fejlődésről még nem tudok beszámolni, a ch egyelőre 5g/tskg később lehet több vagy kevesebb lesz.


Na de mi a helyzet a kalóriákkal?

20F 180cm 75kg



2018. júl. 20. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem elég, ha megvannak a makrók. Tapasztalat alapján növelheted vagy csökkentheted is.
2018. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezt neked kell kitapasztalnod.

a jól eltalált étrenddel az első évben hízol havi 1 kilót.

ha több vagy kevesebb,akkor változtatnod kell.


amúgy annyira nem írt fa-szságot most a bulder,mert 20 éves korom körül nekem 4200 cal kellett ehhez naponta.

a fennmaradó kalóriát meg zsírból vidd be,mert ch-ból ennyit enni egy kis étkűnek garantáltan okádhatnék meg fájdalmas puffadás.

és zsírmentes tömegre számold ne telisúlyra.

2018. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez túl nagy szórás amit kihozott, és értékben is túl nagy egy 75 kilós embernek. Nekem a 90 kilóhoz kellett 3800-3900.

De ahogy mondják előttem is, tapasztald ki, szerintem kezdhetsz kevesebbel is, kb két hét után meglátod jó-e.

2018. júl. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!