Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik az ideális makro mennyiségek?

Mik az ideális makro mennyiségek?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nem igazán tudom, mennyit is kéne bevinni. Mindenhol mást olvasok. Heti 3 teljes test edzés, és nehéz fizikai munka. Igaz ez utóbbi elég változó. Egyik nap tonnákat kell átmozgatni kézzel, másnak csak pár km sétálgatás meg papírmunka.


Tehát pl fehérje ha jól tudom 2 g/tskg naturálban. Ha kokszolsz gondolom mehet 3/tskg.


Szénhidrát? 6 g/tskg? Esetleg felmehetek 7-re is?


És a zsír? Azt szokták mondani minél kevesebb, viszont tudom, hogy rengeteg jótékony hatása van, és ha nem viszel be eleget, csökken a tesztoszteron szinted. Meg hogy nem igazán lehet a jó minőségű zsírtól elhízni, inkább az egyszerű cukor felelős érte. Szóval mondjuk ez is 2 g/tskg?


Nehezen hízó alkat vagyok, leginkább mezomorf típusnak mondanám magam, mivel nem vagyok az a vastag, hízásra hajlamos kövérkés típus mint az endomorf, se a magas vékony ropitestű ektomorf. Köszönöm a segítséget!



2018. júl. 23. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szóval a fehérje az 2g/ttkg mind tömegelésnél mind szálkásításnál . Ch vagyis szénhidrát az egyénenként változó , valakinek elég 3-4g/ttkg , de van akinek több kell ( tömegnövelés része ) . Szálkásításkor pedig úgy csökkentjük hogy heti 0,5-1kg fogyást érjünk el . Zsír tömegeléskor 1g/ttkg , szálkásításkor 0,5g/ttkg-re csökkentjük.
2018. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi az ideális havi mennyiség aminek fel kell jönnie rád tömegeléskor? Úgy értem, ami még nem túl gyors, és rossz minőségű zsír, hanem ami inkább száraz izom.
2018. júl. 23. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Simán el lehet hízni a zsírtól is, pont úgy, ahogy az egyszerű cukortól, az összetett cukortól vagy a fehérjétől, a lényeg a többlet (már az izomnöveléshez szükséges többleten felül).


A ch lehet akármennyi, ha jólesik és lemozgod. Vannak emberek, akik 1000 grammot visznek be naponta, mert nagyon aktívak. Ismerek olyat, aki némileg aktív, nem izmos és 7-tel tart súlyt, na ha ő kigyúrná magát és tömegelne, érdekes számai lennének... Ez egyéni, erre szokták mondani, hogy ki kell tapasztalnod.

Persze ha zsírból 2-t viszel be, akkor ch-ból jóval kevesebbet kell. De 1-nél sem kell aggódnod, hogy túl kevés a zsír.

Általában érdemes a zsír és a ch közül az egyiket tenni uralkodóvá s ez a fő energiát adó makrotápanyag változik, ha a kalóriaigényed változik. Tömegeléskor a legtöbb ember ugye a szénhidrátra alapoz, minimum 1 g/ttkg zsír mellett (ez tipikus érték, de sokszor könnyebb kissé megemelt értékkel élni, főleg azoknak, akik nem bírnak eleget enni szénhidrátból vagy bírnak, de kényelmetlen számukra a napi több kiló fött rizs vagy ilyesmi). Aztán ott van a szénhidrát minimalizálása sok zsírral. S ha képtelen vagy a fentiekre (láttam már ilyet), akkor a legkevésbé ajánlott szénhidrát- ÉS zsírdús étrend jön be. Valahogyan össze kell hozni a kalóriát.

2018. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Naturálban kezdőként havi 1kg izmot tudsz felszedni . Persze az izomtömeg növelés idővel nehezebb lesz.
2018. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!