Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túl sok lenne ennyi edzés?

Túl sok lenne ennyi edzés?

Figyelt kérdés

16/L

Hetente 6 napon edzek, és naponta 2-szer. Egyszer felsőtestre, egyszer lábra és fenékre. Sajnos csak egy kétkezes 17 kg-os súlyom van, így ezzel szoktam edzeni de nem is ez a lényeg. Olvastam, hogy ugye az izmoknak szüksége van a regenerálódásra, így pihentetni kell őket, illetve, hogy a heti 4-5 edzés lenne az ideális, mert ez amit csinálok, túledzéshez vezethet, és hamar ki fogok merülni. Na de én már ezt csinálom vagy két hete, minden nap (egy nap kivételével egy héten) és nem tapasztalok ilyesmit. Sőt amióta ezt csinálom, sokkal energikusabb vagyok, és jobban látom a fejlődést a testemen is. Szóval most nem értem, akkor tényleg káros lenne ez, vagy nyugodtan folytathatom?

Egyébként ehhez megvan a szükséges alvás is, 9-10 órákat szoktam aludni, és a megfelelő energia bevitel is megvan.

Kérlek titeket, olyan válaszoljon, aki ért is ehhez, köszönöm. :)



2018. aug. 8. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
2 hét nagyon kevés idő, majd ha 2 hónap múlva sem veszel észre semmi negatívumot, akkor talán oké. Fontos az is hogy miket csinálsz (milyen gyakorlatokat?), és hogy hogyan. Ha csak így-úgy csinálgatod, vagy nem szabályosan, akkor nem sokat ér. Szerintem ez sok, kicsit úgy érzem hogy itt a mennyiség a minőség rovására megy.
2018. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha váltogatod, mire edzel, az nem vezet túledzéshez, mert a különböző izomcsoportok tudnak pihenni attól, hogy másra edzel éppen.
2018. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros de elég lenne napi egyszer edzened.
2018. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 mindig odafigyelek rá, hogy helyesen csináljam a gyakorlatokat.

Köszönöm a válaszokat

2018. aug. 8. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanazt a hibát követed el, mint minden kezdő.

Sokat akarsz edzeni a hamarabbi és jobb eredményért. Csak az ellenkezőjét éred el.

Teljes test edzés! Erre van szükséged. Egy ideig biztosan. Utána mehet az osztott edzés.


[link]

2018. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!