Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelek de nem erősödök?

Tömegelek de nem erősödök?

Figyelt kérdés

Korábban már párszor nekikezdtem a testépítésnek, de vagy a kaja nem tudott jó lenni, vagy edzeni nem tudtam rendszeresen, így abbahagytam.

Kb két hónapja újra elkezdtem, rendszeresen tudok edzeni menni és az étrend is rendben van.


Tömeg jött rám, érzem és látom, hogy nagyobb lettem, és a mérleg is többet mutat.

180 centi és 80 kg vagyok, ~14-15%-os testzsírral.

Viszont erőben nem érzek nagy változást, ami különösen gyenge az a felvenyomás, 40 kilóval szériázok, maxot segítő híján nem nyomtam de kb 50 kiló lehet. A technika rendben van, szabályosan nyomom mégis ilyen kis súllyal tudom csak.

Guggolni és felhúzni nem rég kezdtem csak, ott még inkább a technika begyakorlása a cél szóval ott tudom miért kisebb a súly.

Többi szabadúlyos gyakorlatnál pl bicepsz állva, 1-2 kilót fejlődtem csak szériában.


Tudom, hogy a testépítésen az erő csak pozitív “mellékhatás”, de elég kínos ha valaki kérdezi vagy látja, hogy járok “gyúrni”, az első kérdés pedig a “mennyivel nyomsz fekve?” 50 kilós nyomás meg elég karcsú így 80 kilósan.

Mit tegyek, hogy erősödjek az alapgyakorlatokban?

20/F



2018. szept. 3. 21:53
 1/5 Szergej55 ***** válasza:
Az alapgyakorlatokat, és minden mást is, amiben fejlődni akarsz, programozni kell, magyarán előre megtervezni, kiszámolt megmozgatandó súlyokkal. Nézz utána az egyszerű módszereknek, mint mondjuk a starting strength, a te szinteden tökéletesen megfelelő. A legjobb egyébként hozzáértő edző lenne, de sajnos ez a személyi edzők piacán inkább ábránd, mint valós igény. És naturálként kénytelen vagy erősödni akkor is, ha nem ez az elsődleges célod, különben nincs mihez alkalmazkodnia a szervezetednek, egy raklap gyógyszer hiányában pedig nem teheted meg, hogy nem biztosítasz direkt adaptációs ingert, mégis fejlődj.
2018. szept. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ICF 5x5 edzéstervet csináld
2018. szept. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 HÓNAP!


Az lófa sz. Elhiszem, hogy felgyorsult világban élünk, de ne akarjunk már ilyen gyorsan eredményeket. Ha fél év múlva is itt tartasz, akkor nézd meg, hogy mit csinálsz rosszul, de ennyi idő után ne várj hatalmas változásokat.

2018. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kevés idő a 2 hónap, de tömegben szépen fejlődtem, úgy 2.5 kiló jöhetett fel és nem tapasztaltam zsírosodást. Szóval csak az a furcsa, hogy tömeg jön, valamennyire látszik is (feszesebb vagyok, kerekebb, teltebb kicsit az izomzatom) de erőben szinte alig fejlődtem.
2018. szept. 4. 20:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Feltöltődtek az izmaid glikogénraktárai. Majd jön az izom is.
2018. szept. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!