Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomépítésnél milyen összetéte...

Izomépítésnél milyen összetételben ajánlott a fehérjének lennie %-ban a többi tápanyahoz képest (zsír, szénhidrát)?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy testúlytömeg és ahhoz képest 1,6x.


20% elég? vagy 30% a minimum? (Csak mert egy 30%-ös fehérjetartalmú étrendet talán még életem sose sikerült összehozni, a szénhidrát meg a zsír könnyen eluralkodik az arányon..)


2018. szept. 12. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálam 60% ch 30% fehérje 10% zsír
2018. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Van, akinek 10% sem kell, mert hatalmas a kalóriaigénye, márpedig a fehérjeigény nem ugrik fel a többszörösére csak azért, mert valaki jóval aktívabb lesz.


Grammokban adható meg az igény, nem százalékban.

30% kb. mindenkinek betegen sok fehérje, esetleg egy sportos ember kemény szálkásításban, ezerpárszáz kcalban tudja összehozni egészségesen.

Vagy koksszal, de az nem természetes eset.


Én könnyen össze tudnám hozni a 30%-ot, csak nem teszem, mert nem terhelem feleslegesen a szervezetemet.

2018. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen amúgy felesleges a százalékokra alapozni. Én már 3 éve kajálok tisztán de most néztem csak meg hogy mennyi a százalék kíváncsiságból. Te ha jól értem tömeget szeretnél növelni. Lényeg ami lényeg : 1-8 max 2 gramm* testsúlykg-nyi fehérje legyen, szénhidrát pedig 4-5 g* testsúlykg. Ha nehezen hízó típus vagy mehet akár 6g*tskg.
2018. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, nem gondoltam, hogy ennyire sok szénhidrátot is ,,nyugodtan'' bevihetek. Egyébként kb 15-18% között tudom tartani a fehérjét, mivel a szénhidrát magas aránya elnyomja. (de ha nem számít akkor nem nézem) egyébként a kalóriabázis applikáción keresztül nézem, tehát nem muszáj számológéppel a %-ot ha valaki mégis nézni) és egyébként igen, jó lenne olyan 6-8 kg pluszban. Mivel most csak 83 vagyok (és sajna már fél éve, pedig edzek folyamatosan)


Egyébként az első válaszolót nem teljesne értem, miért tartod ennyire elképesztően alacsonyan a zsírt? (10%)

2018. szept. 12. 22:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Elvildg 1,62g / zsirmentes testsulykilogramm kell az izom epiteshez.


Egyel 1.7 - 2 kozott akkor biztosan megvan


H ez nalad %ban mit jelent nem tudom, fugg a kaloria igenyedtol

2018. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szergej55 ***** válasza:
20-22% általában elég, ha az összeshez viszonyítva nézed. 1,5-1,7g fehérjénél több kilogrammonként pedig a mai szakirodalom alapján nem szükséges, amennyiben a fejlődést gyógyszerek használata nélkül képzeled el.
2018. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, én szénhidrát párti vagyok inkább. Diétában is inkább kiiktatom a zsírt vagy minimalizálom csak ehessek szénhidrátot. Tömegeléskor a zsír a kókuszolajból, lenmagolajból, dióból vagy mogyoróból származik. Mellette Omega3 kiegészítésnek és ennyi.
2018. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A zsírral egyébként mi a baj? hogy az első válaszoló csak 10%-ot visz be.


Én visszanéztem pár napomat, 1 hete úgy eszek, hogy a zsír 30% körül mozog. 30-35% között.

2018. szept. 12. 23:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Zsírral nincs semmi baj. Előzőleg leírtam .

De azért nem mindegy hogy milyen zsírból tevődik össze a bevitt mennyiség.(Telített vagy telítetlen)

Nekem olyan 40-50 gramm egy nap a bevitelem, és javarészt telítettből áll.( telítettlen csak a túróból származik ha nincs zsírszegény itthon)

2018. szept. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én diétázom jelenleg,de a te esetedben mehet az 1g* tskg mennyiseg. Probald azt bevinni minél több telítetlen zsírból (lenmagolaj,mogyoró,dió,lenmag,stb.)

Mondjuk fele fele arány tömegelésnél nem rossz.

2018. szept. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!