Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő mire elmúlik a...

Mennyi idő mire elmúlik a rotátorköpeny sérülés?

Figyelt kérdés

3 hete tolódzkodás közben nagyon megfájdult a bal vállam,valószínüleg a rotátorköpeny,nehezebben emeltem a karom,fájt is rendesen de még mindig érzem pár mozdulatnál,hogy nincs még teljesen rendben.

Azóta edzés semmi,azt hittem helyrejön pihentetéssel teljesen...

Kb mennyi ideig pihentessem még?hasonló tapasztalat?



2018. nov. 26. 05:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel küzdök 2 hete. Csak azt tudom mondani, hogy türelem. A vállízület nagyon lassan gyógyul, én már beletörődtem, hogy nem fogok tudni edzeni, majd talán pár hét múlva. Sajna van ilyen, el kell fogadni. Edzeni nem javasolt így, mert csak nagyobb bajt okozhatsz vele. Tudom mit élsz át, nekem i baromi nehéz magamat visszafogni, de muszáj, pedig már mennék edzeni.

Javaslom, hogy menj el egy röntgenre, hogy biztosan nincs-e komolyabb sérülés, szakadás, én holnap megyek, mert oké, hogy rendbe jön, de tudni akarom, ha van valami komolyabb baj. Aztán ha a röntgen nem mutat ki semmit, jöhetnek a mélyrehatóbb vizsgálatok (ortopédia, ultrahang). Én legalábbis így fogom csinálni. Kitartást, hajrá!

2018. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Lassan írom, hogy érthető legyen:

A röntgen en a csont látszik, nem az izom.

Ortopédia? ultrahang?

Azt se tudják mi a rotátorköpeny.


3 napig sorban állhatsz és fél év múlva kapsz egy 10 alkalmas masszázst

Vagy megtanulsz edzeni

2018. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Lassan írom, hogy érthető legyen:

A röntgen en a csont látszik, nem az izom.

Ortopédia? ultrahang?

Azt se tudják mi a rotátorköpeny."



Ez nem igaz. Sebész, traumatológiai ismerősömtől tudom, hogy a röntgenen látszik a szalagszakadás is, nem csak a csonttörés. Én is ezt hittem, de nem jól tudod. A nagyon minimális, mikro sérüléseket valóban nem mutatja ki a röntgen, ezrét is írtam azt, hogy ha ott nem találnak semmit sem, menjen ortopédiára, ultrahangra. Tudod, megvannak a fokozatok, érdemes betartani. Teljesen felesleges volt idejönni okoskodnod és kötekedned, amikor én is leírtam, hogy ortopédia!

2018. nov. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ortopédia? ultrahang?


Azt se tudják mi a rotátorköpeny."


Hidd el, hogy egy ortopéd szakorvos, akinek ez a foglalkozása, sokkal jobban tudja, mi az a rotátorköpeny, mint te, vagy bármely más kondis személyi edző. Ne beszéljünk már hülyeségeket.

2018. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg türelmesebb módba kapcsolok.

Hogy szokott ez menni amúgy?megvárod míg teljesen elmúlik a pici fájdalom is és mondjuk átmozgató edzések első körben?pár hét múlva meg mehet keményebben?

2018. nov. 26. 15:16
 6/18 anonim ***** válasza:
Legyél türelemmel, de menj el orvoshoz is vele. Lehet részleges szakadásod van, csak nem tudsz róla. Ennyit csak megér az egészséged.
2018. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Aki dicséri a magyar egészségügyet annak komoly mentális problémája van
2018. nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Aki dicséri a magyar egészségügyet annak komoly mentális problémája van"


Én nem a magyar egészségügyet dicsérem, hanem az orvosokat, ugyanis van egy-két nagyon jó szakember. Az egészségügyet és az orvosokat pedig ne keverd össze. Az egyik egy rendszer, a másik pedig egy ember, személy. Ezért kár volt megszólalnod. Mint minden szakmában, itt is vannak kóklerek, de vannak normális, jó szakemberek is.

2018. nov. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
több izületi fájdalommal kapcsolatos fórumot elolvastam 10 évre visszamenőleg, de még senki nem dicsért ortopéd, reumatológus vagy gyógytornászt. Csak az ellenkezőjét hallani.
2018. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"több izületi fájdalommal kapcsolatos fórumot elolvastam 10 évre visszamenőleg, de még senki nem dicsért ortopéd, reumatológus vagy gyógytornászt. Csak az ellenkezőjét hallani."


Ahha persze. Alapból ott kezdődik a dolog, hogy ne neten tájékozódj erről. Nem tudom milyen fórumokat olvasgatsz, de gondolom azok olyanok is. Nagyon hivatalos forrás a fórum, mit ne mondjak :D Ezeken a megnyilvánulásaidon csak röhögni tudok. Ennyi erővel ne menj semmivel se orvoshoz, mert majd meggyógyulsz magadtól. Hol élsz te ember? :D:D Attól, hogy elolvastál pár kommentet, nem jelenti azt, hogy az úgy is van. Képzeld, én meg sok olyan fórumot olvasgattam, ahol dicsérik az orvosokat. Na akkor, most mi lesz?:)

2018. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!