Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rotátorköpeny sérülés nektek...

Rotátorköpeny sérülés nektek hogyan jött rendbe?

Figyelt kérdés

Üdv!

November óta bajlódok a vállammal. Saját testsúlyos edzéseket végzek, és novemberben edzés után másnap éreztem, hogy valami nem stimmel a rotátorköpenynél. Terhelésre kis tompa fájdalmat éreztem, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Edzettem tovább, aztán erősödött a fájdalom, azóta abba is hagytam. Már 1,5 hónapja pihentettem teljesen a vállamat, nem volt semmilyen felsőtest edzés, csak futás meg láb. Úgy éreztem, hogy jó is lett 1,5 hónapnyi pihentetés után, majd tegnap megpróbáltam fokozatosan terhelni edzőteremben. Úgy éreztem, jó is, de félek, túlzásba vittem, mert ma megint kicsit bedurrant és jobban érzem fáj. Már voltam vele orvosnál decemberben, de azon kívül, hogy beutal MRI-re, nagyon mást nem tudott csinálni, csak megállapította, hogy nincs nagy baj.


Akinek volt ilyen sérülése, ti hogyan épültetek fel, hogyan jöttetek helyre? Már kezd nagyon idegesíteni, hogy várok, csak várok, úgy érzem jobb, aztán terhelésre megint visszaesek. Szeretnék már normálisan edzeni, de így nem lehet, és teljesen tönkretesz mentálisan ez az egész. Aki soha nem sportolt életében, az azt mondja, hagyjam abba a sportot hónapokra, amíg rendbe nem jön. Jah persze, mintha az olyan könnyű lenne (nekem). Gondolom futni meg lábazni lehet, mert ott nem igazán van szerepe a vállnak, de ez is elég idegesítő, hogy vártam 1,5 hónapot, most visszaesek, és most megint várjak heteket. A legjobban az zavar, hogy ha pihentetem pár napot, utána a változás nagyon drasztikus és sokkal jobb lesz, de ahogy terhelem, bumm, visszaesik. Akinek volt már ilyen problémája, légyszíves segítsen.



2019. jan. 7. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nem volt ilyen probléma a vállammal, do gondolj bele, mi lenne, ha eltört volna a kezed. Ott is ki kell várnod, hogy rendbe ön és türelmesnek kell lenned magaddal.

Mikor fokozatosan terhelni kezded, próbálj tovább időzni adott fokozatokon, hogy legyen ideje megszokni a válladnak a terhelést, aztán hagyd pár napot pihenni a következő fokozat előtt. Elhiszem, hogy nehéz megálni, hogy ne edzz, de ha komolyan megsérülsz, akkor is ugyan ez lesz, sőt, lehet nem is terhelheted többet, ezért mondom, hogy türelem.

Sok vitamin, sok nyomelem, sok kollagén, sok oxigén (alkalmazza valami légzéstechnikát) és kíméld.

2019. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, tudom, hogy kímélnem kell, azt is teszem, csak nehezen találok rá a megoldásra, ugyanis amikor érzem már hogy jó, próbálom kicsit terhelni, de úgy látszik, még mindig nem figyelek eléggé oda a testem jelzéseire. Nem vagyok kigyúrt állat, de összeszedtem egy alap fizikumot, és elég rossz beletörődni, hogy ez a következő pár hónapban el fog veszni.
2019. jan. 7. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémával küzdöttem én is. Nekem ez bevált.


[link]

2019. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Julis utolso napjan fekvenyomas kozben valoszinuleg elszakadt a rotatorkoppenyem , legalabbis csunyan megserult , orvoshoz nem mentem el , 2 hetig nem birtam felemelni a kezemet , oltozni es hajatmosni szinte nem tudtam , borzasztoan gyotort , hogy nem tudok edzeni , mert azelott 1,5 evig minden heten mentem , de hidd el megwri pihentetni , oktober kozepen kezdtem el ujra edzeni , nagyon lightosan atmozgatni mindent , de sok gyakorlatnal igy is fajt a vallam , aztan december 1-ejen tortent egy bokaszalagszakadasom ami miatt megint nem tudtam kondizni , igy januar kozepere , mar tudok rendesen edzeni es erosebb vagyok mint juliusban , kb 6 honap a felepules addig pihentetni . ( A sok eves tapsztalattal birok mondtak a kondiban tobben is hogy kb 6 honap) .
2019. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok , javaslom , hogy menj el egy fizioterapeutahoz , o majd rendbe tesz , en a bokam miatt jarok , de ranezett a vallamra is , be van szukulve a mozgastartomanya , es a csuklyamnal ahol van izomtapadasi pont be van feszulve az egesz , ami miatt esik egyre lentebb a vallam es a mellem felso , oldalso resze veszi at a terhelest , tehat majd ezt rendbe kell tenni maszirozassal , nyujtassal es celzott edzessel , regabbal , ha ujra jo lesz a vallad , MINDEN edzes elott szanj kb negyed orat bemelegitesre , neten sok gyakorlat van ra . ( Huzodkodassal ovatosan par hete olyat roppant a vallam majd beszartam de hal istennek nem lett ujra komoly baj .) Rohadt nehez lesz a “semmit teves” de muszaj varnod , labazz , hasazz , de meg azzal is varj valamennyit .
2019. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért nálam talán akkora baj nincs, mint nálad kedves utolsó, mert emelni, mozgatni tudom, csak gyenge és terhelés hatására fáj jobban. Remélem azért 6 hónapot nem kell várnom az edzéssel, mert belegondolni is rossz. Elkezdtem szedni a Scitec NEM Forte és Arthroxon Plus ízületvédőket, sokan dicsérik, meglátjuk. Valószínű, hogy azért húzódik nekem ennyire el a gyógyulás, mert ha nem is dolgoztam felső testre, futni futottam, amiben megint szerepet játszik a váll, szóval használtam. 1 hete teljesen leálltam minden edzéssel és sokkal jobb a vállam, de nem terhelhető. Jó pár hétre teljesen leállok az edzéssel, meglátjuk mi lesz, remélem rendbe jön magától is. Elég idegőrlő, de ha kivárom, csak helyrejön. Aztán ha úgy érzem, terhelhető, elkezdem visszaszoktatni a vállamat.
2019. jan. 12. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!