Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a konkrét baj a tejjel?

Mi a konkrét baj a tejjel?

Figyelt kérdés

Emlékszem, anno 3,5-ös tejjel tömegeltem fel 60-ról 70 kilóra. Persze nem mindent ebből vittem be, de napi másfél liter minimum lecsúszott, a proteinport is ebbe raktam bele. Ráadásul alig zsírosodtam..


Semmi bajom nem volt, vitamintablettát sem szedtem mellette.


Semmi konkrét tanulmányt nem találok, csak a gyúrós oldalakon kihirdették, hogy rossz és nem szabad inni. Kész, vége.


Az meg mennyire igaz, hogy a tej miatt nem szívódik fel más tápanyag. Nekem ne mondja senki, hogy a bél falára rátapad, pedig sokan ezt állítják. Valószínűleg bioszból nem voltak túl jók.


2019. jan. 29. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag foloslegesen terheled vele magad. A tejsavo koncentratum, izolatum attol kulonbozik a tejfeherjetol hogy a cukor es zsirtaltalma csokkentett. Erre beleontod egy pohar 3,5-es tejbe, kb adsz a sza_nak egy pofont. Lerontod vele a tejsavo biologiai erteket, pont azt az elonyet veszited el amit a gyartok a kulonbozo szuro eljarasokkal elernek.
2019. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

A tejjel az a baj hogy ha azt iszod, akkor nem a Biotech szarát veszed.

Annak idején, amikor még a környéken nem voltak ezek a cuccok, sokan tejeztek és nőttek.

Na akkor hogy van ez?

2019. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én is erre lennék nagyon kívâncsi.


Allitolag a tejsavo is Nagy kamu. Beviheted ugyanazt tejjel. Csak így dragan eltudjak adni.

2019. jan. 29. 16:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincs baj a tejjel
2019. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Dragan el tudjak adni? Mennyibe is kerul 1 liter tej? 2-300ft? Van benne ~25g protein. Mennyibe kerul 25g tejsavo? 150ft? Nem nyert...
2019. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vele
2019. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehet a tej.


Csak manapság menő mindenre érzékenynek lenni, meg mindent egészségtelennek kikiáltani azért, hogy ezáltal igazolják egyesek, hogy az ő szuper különleges étrendjük miért jó...

2019. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na! Vannak még normális emberek, akiket nem vakított el a marketing!
2019. jan. 29. 17:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Van pár ok amiért én személy szerint kerülöm a tejet.

Pl.: pattanások jönnek ki tőle, tele van tejcukkorral és tejzsírral + egy csomó tanulmány megállapított emellett még vagy 100 káros hatását, ezért én nem semmilyen formában nem eszek tejet és tejterméket, tehát fehérjeport sem.

De ha neked jó és belefér, akkor igyad, egészségedre.

2019. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a dolog. Az hogy a tej milyen volt régen, és milyen most, teljesen más kategória.


Jelenleg több milliárd embert kell ellátni élelemmel napi szinten, ezért mindent elkövetnek a termelők, hogy adott termékből minél gyorsabban legyen minél több. Hogy ez hogy jön ide? Hát úgy, hogy a teheneket is gyógyszerezik, hormonnal kezelik, amitől több teje lesz.


Ebből gondolhatod azt is, hogy a tehénnek nem tesztoszteront, meg tesztoszteron fokozót fognak adni, mert nem attól lesz több teje, hanem az ösztrogén szinttől.


Igen, megdobják az ösztrogén szintjét gyógyszeresen, ami viszont kihatással van a tejre is, mert abba is belekerül, akarva, akaratlanul.


És ha ezt még tovább gondoljuk, hogy férfiként megiszod az X liter ösztrogénezett tejet naponta, akkor az igencsak kihatással lesz a Te tesztoszteron és ösztrogén szintedre is. Mindennapos fogyasztása szépen túltolja a szervezetedben az ösztrogén szintet, a magas ösztrogén szint pedig zsírosodáshoz vezet.


Ezért van a modern testépítő oldalakon tiltólistán minden tejtermék, nem a zsírtartalma miatt.


Persze ha van házi tehéntől tényleges házi tej (mint anno), ez a veszély nem fenyeget

2019. jan. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!