Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv! Osztott vs. Teljes...

Edzésterv! Osztott vs. Teljes test edzes?

Figyelt kérdés
Kizarolag,ertelmes emberek valaszara vagyok kivancsi! Ki melyik preferalja indokkal,hozzateszem teljesen naturalokhoz szol a kerdes,nem a vegyeszekhez

2019. márc. 13. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Teljes testes is bejött, de egy ideje AB osztásban edzek, a heti össz sorozat számot elosztom két alkalomra/izomcsoport. Teljesen osztottan még nem edzettem a 3 évem alatt. Egyszer nagyon kezdő koromban pár hétig csináltam egy klasszikus 3 felé osztott tervet (mell-bicepsz, láb-váll, hát-tricepsz), de nyilván akkor még nem tudtam rendesen edzeni, így erről nem tudok nyilatkozni. Lehet kipróbálom hamarosan újra. Eddig legjobban a heti 2 edzés/izomcsoport jött be.
2019. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem a teljes testes edzés jobban bejött az eddigiek során. Egész egyszerűen azért mert naturálban szerintem jobb ha egy izom egy héten többször is meg van edzve.
2019. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Attól függ. Én most 2x csinálok teljes testet, de ha 3x járnék, akkor lenne egy teljes test és két osztott. Lényeg, h nagy izmokra meglegyen a 12-14 munkasorozat/hét, kisebbekre pedig a 6-8. Így az osztott kissé "kényelmesebb", kevésbé "megerőltető" számomra
2019. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Osztott. Teljes csak kezdőknek elég, első pár hónapban, átmozgatás céljából.
2019. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
En pl sokaig edzettem 4 napos osztottba,aztan par hete probalgatom a huzo-nyomo edzesfelosztast,jobban erzem magam,es az edzesek is jobban esnek! Nembeszelve arrol hogy jobban utannajartam az anatomianak is,es minden tudomanyos cikk,azt tamasztotta ala hogy naturalkent,2x kell megdolgoztatni egy izomzatot hetente! Hetfo push kedd pull csutortok push pentek pull! Fel ev mulva meglatom az eredmenyeket
2019. márc. 13. 12:07
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, ez igy nem igaz. Az egesz testes edzesek elonyet halado szinten meg jobban erzed mint kezdokent.

Nekem az egesz testes jott be, vagy azok az osztasok ahol egy heten legalabb ketszer kap direkt terhelest minden izom.

Az izomcsoportossal nekem 2 bajom van: 1. joval kisebb sulyt mozgatsz meg (barmilyen idointervallumot nezel), 2. amit hetfon megcsinalok penteken ujra meg tudnam csinalni, azaz heti 2 napot (vagy egy evben ~100 napot) nem hasznalsz ki izomepites szempontjabol. Tobbek kozott ez utobbit kiiktatni valo a kox.

Illetve olyan izomcsoportos edzessel is ki tudod iktatni, ahol nem 7 hanem 5 nap a periodusido. De az egesz testes edzesbol adodo volumen differenciaval nem tudsz mit kezdeni az izomfaradas miatt. A kox valamennyire ezt is kiiktatja.

2019. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Osztott. Teljes csak kezdőknek elég, első pár hónapban, átmozgatás céljából."

Ez már megdőlt. Haladóként simán hozza a teljes test nekem a kívánt fejlődést.


Kérdező! Igen, jobb a heti 2x-i megdolgoztatása az izmoknak. Legalábbis nekem

2019. márc. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
+1 az osztottnak. Divat lett mostanában szidni, de attól még igen is jó módszer.
2019. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha jó a kaja, mindegyikkel lehet fejlődni. Az optimális felosztást kell megtalálni.
2019. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alsotest-felsotest felosztás a legjobb. Egyik heten ABA masik heten BAB. Teljes testessel az volt a bajom,hogy a guggolás az elejen nagyon sokat kivett belolem és utana nem tudtam megfelelő intenzitással csinalni a fekvenyomast es az evezest. Ettől függetlenul lehet visszaterek hozzá idővel.
2019. márc. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!