Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mell-váll-tricepsz (push) edzés?

Mell-váll-tricepsz (push) edzés?

Figyelt kérdés

Heti 6szor edzek push-pull-leg alapján. Kicsit több, mint fél éve edzek. Eddig főként súlyozott saját testsúllyal edzettem, viszont szeretnék több szabad súlyos gyakorlatot is csinálni már. Gépeket nem tudok használni.


-fekvenyomás:3x10

-tolódzkodás súllyal:3x10

-tigris fekvőtámasz:3x10 (csigás lehúzás helyett, https://www.youtube.com/watch?v=ZVjiwXy4YpE )

-lórúgás:3x12

-oldalemelés:3x12

-döntött oldalemelés hátsó deltára:3x12


Kb. ez lenne. Ehhez szoktam hozzátenni 2x pár perc plankot is.

Vállból nyomást érdemes betenni még?

A fej fölötti tricepsznyújtást nem bírja a vállam.



2019. márc. 26. 17:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A huzo-nyomonak tudtommal az a lenyege, hogy a test aktualis (sullyal terhelt) sulypontjatol tavolodo (nyomo) vagy kozeledo (huzo) gyakorlatokat hajtsunk vegre. Nem izomcsoportos bontas es nem egyszer terhelsz vele direktbe egy izmot, hanem a gyakorlat jellegetol fuggoen tobbszor is. Amit te irsz az egy sima mell-vall tricepsz, hat-bicepsz, lab izomcsoportos edzes.
2019. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A húzó nyomó azért lett húzó nyomó, mert az izmok alapvető/általános funkciói alapján csoportosították az izmokat. Pont azért, hogy ne legyen átfedés mint más 3részes osztásokban (mint pl a mell-hát, láb, kar-váll)
2019. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Persze itt is van egy kicsi kiküszöbölhetetlen átfedés (felső trapéz) de egyébként pont az a lényege, amit fenn írtam.
2019. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A push-pull-leg volt eddig a legjobb nekem minden tekintetben. Mostanáig sok gyakorlatban bukásig mentem (feleslegesen) és még így is volt elég időm pihenni, hogy a következő edzésen menjen megint. Ma már persze nem megyek bukásik mindennél.

Felhúzást nem csinálom egyáltalán, a guggolást is csak kis súllyal (40 kiló és egylábas), mert más sport miatt a térdeim teljesen elkoptak. Most kezdtem el edzeni megint lábra és próbálok nem foglalkozni a fájdalommal (persze ha nagyon rossz, akkor nem csinálom. Nem kéne jobban tönkretenni.). Ez a 7 hónap edzés alatt kb. 3 hónapig edzettem lábra, többször nem ment. Szedek mindent porcokra, voltam dokinál. Kicsit jobb, de ennyi.


Jelenleg 80 kiló súly van (még próbálok beszerezni), van 1 kétkezes és 2 db egykezes rúd. Ezen kívül fekvenyomó pad, tolódzkodó, húzódzkodó.


A tigris fekvőtámasszal pedig úgy gondolom, hogy tudok elég terhelést adni a tricepszre. Ha már könnyű, akkor mindig tudom nehezíteni több súllyal, de így is érzem rendesen, hogy dolgozik.


Köszönöm a válaszokat!

2019. márc. 26. 19:46
 15/15 anonim ***** válasza:

Ertem. Legtobb oldalon amugy en is ugy lattam, hogy az altalad vazolt logika szerint bontjak. Csak ha pl. labedzesbe beleraksz egy merevlabas felHUZAST vagy labhajlitast, vagy az emlitett tarogatast nezed, erted. 😃 Olyan programot is lattam ahol egyik heten nyomo masikon huzo napon van csigas kereszt edzes vegen.

Igazabol teljesen mindegy, ugy is kiegeszito gyakorlatokrol beszelunk, a lenyegen nem valtoztat. Valoban az egyik legjobb bontas.

2019. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!