Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elvileg 16,7 a testzsírszázalé...

Elvileg 16,7 a testzsírszázalékom, de mégsem úgy néz ki a hasam, mint a 15-19%-os nőknek a táblazataitokon:D Mit tegyek/egyek, ha valószínűleg a nagy része a hasamon van?

Figyelt kérdés

Hogyan módosítsam az edzésemet és a diétámat? (Ha szükséges, leírom, hogy most milyen.)


A többi érték:

28 év

171cm

54,1 kg

izom: 24,7 kg

zsír: 9 kg

BMI: 18,5

anyagcsere: 1344 kcal



2019. ápr. 2. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Hol merted ezt? Ugye tudod hogy az igazi adatot csak az orvos tudja megadni?

Egyebkent tobbet edz hasra. Kis súllyal sokat.

2019. ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kaptam egy órás személyi edzést egy konditeremben, és ezt nyomták a kezembe, sajnos nem sok kommentárral (mert még nem értem a nyelvet az országban).

Gondoltam, hogy nem pontos adat, de kiindulásnak azért valami..

2019. ápr. 3. 16:19
 3/10 MadSeal ***** válasza:
48%
Csak folytasd a diétát és edz HIIT-el (na meg hittel :D). Sokkal jobb, mint a hosszú, órás ,,kardiok,,. Az edzésen elégetett kalória nem biztos, hogy több lesz, mint amit a sima kardios módszerrel el lehet érni, viszont felgyorsítja az anyagcseréd 24-48 órán át, ami miatt az elégetett összkalória sokkalta nagyobb lesz. Gondolom tipikus alma testalaktod van, ez ellen csak fogyással lehet tenni, nincs helyi zsírégetés. Sorry, most nem írom le, mi is az a HIIT, a net tele van ilyen edzésekkel, gyakorlatokkal, infokkal.
2019. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oke, koszi, tudom, mi az a HIIT. Meggondolom, hogy beepitem az edzeseimbe, csak eddig sem nagyon kardioztam (foleg nem orakig), mert igazabol nem akarnek fogyni, igy is vekony vagyok.
2019. ápr. 22. 18:40
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

A has nagy része azon múlik mit eszel. KB 80%

Masik 20% is rettentő fontos, attól, hogy kis százalék..

Az a 20% kardio legalább heti 2x vagy heti 3 kemény HIIT edzés. Izzadni kell, plusz súllyal hasizmozni. Pár hét és lesz eredménye

2019. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Biciklivel jarok mindenhova (kulfoldi fovarosban, eleg dimbes-dombos), ugyhogy szerintem azt nevezhetjuk HIIT-nek;)
2019. máj. 19. 16:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg 53,3 kg vagyok, de még mindig nem tetszik a hasam, csak ha befeszítem.
2020. júl. 8. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Sztem kevés a súlyod, ehhez a magassághoz.
2020. júl. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát először is a kidolgozott hasizomért ,has edzést kell végezned(ettől nem lesz kockás/formás a hasad ha nincs mellette meg a diéta.

A testzsírszázalék azért nem teljesen mérvadó mivel minden ember más, máshol hajlamos genetikailag több zsírt raktározni, ez sajnos ilyen, de diétával ha fogysz az egész testedről globálisan beleértve a hasadat is és így előbb utóbb eléred a kívánt formát csak kitartás kell jó diéta,kis szakértelem meg persze edzés

2020. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Annyiban segítek hogy valamilyen szinten azért legyen valami elképzelésed erről a diéta témáról hogy:

először is küldök egy kalória szükséglet kalkulátort: [link]

Itt megadod a szükséges adatokat kapni fogsz egy számot,ami nagyjából a te kalória szükségleted, ennyit kell enned ha tartani akarod a súlyod ilyenkor nem hízol, nem fogysz.

Ennek következtében ha a kalóriaszükségletedet emeled többletkalóriával kalória többletben leszel, ezáltal hízni fogsz,értelem szerűen ha csökkented kalória deficitben így fogyni.

Tehát ez a hízás/fogyás alapja, ha nincs kaloria deficit/többlet nem lesz fogyás/hízás.

Ez a legfontosabb a diétába, majd jön a második rész, a makronutriensek(fehérje,szénhidrát,zsír) ezeket célodtól egyéni preferáció alapján szokták felosztani.

zárójeles megjegyzés(ezek egyike sem hízlal ,sem a zsír sem a szénhidrát sem a fehérje,(gondolok most itt a norbi update féle hülyeségre)

Röviden ennyi ha valamit kihagytam vagy kérdés van szólj

2020. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!