Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Testépítés

A kérdés
kocsisbarbi nevű felhasználó kérdése:

Hogy kezdjek neki a szálkásításnak?

178cm/17éves/lány/64kg

Makrók:

Fehérje: 100-120 gramm

Ch: 140-150 gramm

Zsír: minimumon tartom

Edzés: heti 2x30 perc kardió + 1 erősítés

Ezek az adatok mellett látszani fog az eredmény 5-6 hét múlva? Kéne valamin változtatnom? Tejtermékeket teljesen elhagyjam? 64kilorol mennyire erdemes lemenni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szálkásítás, étrend, fehérje, szénhidrát, zsír, edzés, fogyás, diéta

ápr. 18. 12:11  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Ja még annyi hogy a kardió az aerob, és ugyanúgy megy a súlyzós edzés

# 1/9Időpont ápr. 18. 12:13 Privát üzenet
Nagyon kevés heti 1 erősítés. Vidd fel inkább 3 teljes testes edzésre. 12-15-20 ismétlésszámos sorozatok. A kardió is egy kicsit lehetne több, legalább még egyszer fél óra. A makrók jónak tűnnek. Heti kb. 0.5 kilót kellene fogynod.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont ápr. 18. 12:18 Privát üzenet
Menjen 100g ch, 40g zsír. Mikor a zsírt eszed vedd be a multivitamint, ha szedsz.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont ápr. 18. 14:00 Privát üzenet

Ez az edzésmennyiség semmi, heti 3 teljes testes edzést iktass be.

Miért tartod minimumon a zsírbevitelt és mi a baj a tejtermékekkel?

178cm/64kg-ról felfele lenne érdemes menni, azaz izmot építeni, vagy legalább megtartani a testsúlyt izomépítés mellett.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont ápr. 18. 14:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsánat félreérthetően írtam. Heti 3 két órás edzésem van csak abból kettőn kardiózok fél órát egy pedig teljes kardiómentes kondi. Az izomépítésen már túl vagyok de még a zsír látszik rajtam. Tudom a magasságomhoz kevésnek tűnhet, pedig már fél éve tömegeltem és rendesen látszik már csak le kéne pucolni. Az edzéssel kapcsolatos infot koszi! :)))

# 5/9Időpont ápr. 18. 15:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tejtermékkel a tejcukor a bajom, azért kérdeztem hogy azt el kéne e hagynom?

# 6/9Időpont ápr. 18. 15:19 Privát üzenet
Ha úgy érzed, laktóz intoleráns vagy, akkor igen, mindenképpen próbáld ki, hogy milyen, ha nem fogyasztasz tejterméket. Ez inkább a hasi puffadást befolyásolhatja, nem a zsírvesztést.

# 7/9Időpont ápr. 18. 18:36 Privát üzenet
Szerintem 178 cm 64 kg tökéletes, sőt már vékony is. Persze ha előtte voltál több kg is akkor lehet az még látszik! De arra rá edzel és le fog menni . Nem értem , hogy 170 cm magas lányok is minek akarnák 55 kg alá menni!

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont ápr. 23. 15:31 Privát üzenet
Doros nevű felhasználó válasza:

Csak most látom a kérdést. Az étrendet én sem értem, mert ezekkel az adatokkal (178 cm, 64 kg, 17 éves sportoló nő) 1510 a BMR (alapanyagcsere), szóval legalább 200 Kcal-t kellene bevinni, plusz még növésben is van, és keményen edz... A fehérje és a ch kalóriaértéke közelítőleg grammonként 4. A 100 g fehérje és ugyanannyi ch még csak kb. 800 Kcal.

Kislány, miből szándékozol még nőni, fejlődni is?

# 9/9Időpont máj. 2. 15:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan kezdjek el szálkásítani?
Hogyan kezdjek neki a szálkásításnak?
Hogy kezdjek neki a szálkásításnak?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Testépítés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!