Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális hogy jobban edzem...

Az normális hogy jobban edzem a lábaimat futással mint gugolással vagy deadliftel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok testépítő, sem fitness model, csak hobbi szinten edzek.


178 cm magas és 95 kg vagyok most.


Kb 7 éve edzek, de csak 2 hónapja deadliftelek és gugolok, így még elég pici súlyokkal dolgozok.


Gugolásból egy belemegítő set után 4X6 darabot csinálok 80kgal a hátamon.


Deadliftem is még elég gyenge, mert még mindig minden héten tudom növelni a súlyt. Most pont 110kgal csináltam 4X6ot.


Persze a kettőt nem egy napon.


Azt vettem észre, hogy ezzel a két gyakorlattal annyira a lábamat nem erőltetem meg. Nyílván van izomlázam, de még soha sem volt hogy nem tudtam volna lemenni a lépcsőn :D



Viszont tegnap elmentem a Margit szigetre futni, egyből 5,5kmt egész normális, 25 perces idővel, úgy hogy amúgy egyátalán nem futok...


... de olyan szinten fájnak a lábaim, hogy csak korlátba kapaszkodva tudok lépcsőzni és leginkább csak fekszem most :D


Hogy lehet hogy a futás jobban kikészít mint a lábra tervezett gyakorlatok (tudom a deadlift annyira nem).


Meg folyamatos edzésben vagyok így az sem lehet, hogy rég nem mozogtam így hírtelen szétroncsoltam az izmaimat, meg ez csak kifejezetten durva izomláz, nem ödéma vagy bármi más sérülés.


Érdemes futást be építeni az edzéstervbe ilyen súlynál? Gondolom heti 1 margit sziget még nem megtehelő az izületeknek meg izomtömeget sem vesztek, de ha igen azt is írjátok le.



2019. ápr. 28. 02:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit elneztel vagy bitang tehetséges futó vagy. A Margitsziget 5,3km körbe ha jol tudom, ez 12,71es átlag. Nem tudom maxon futottad-e, de még ha azon is, 0 futassal, 95kgsan ez nagyon durva idő. Ha ilyen sulyokat emelsz meg mondod is h nincs nagy edzesmultad, akkor valszeg eleg sok felesleg van rajtad, leszalkasitva siman lehetnel 70kg is kb. 25 kgval könnyebben, nem tudom most hirtelen erre mi a képlet, mennyit számít, de meglepne, ha nem lennél 15os atlag felett. 15os atlag úgy h evek ota nem futottal, gondolom akkor se komolyan. Egy-másfél ev alatt már 20at verdesned sztem siman. 22vel olimpian helyt lehet allni,23al pedig mar nyerni 5kmen. Te ha leszalkasitanal vagyonom ra, h 15 felett lennel,lehet 16on is ha kifejezetten egy futoalkatot hoznal ossze magadnak.
2019. aug. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
12,71 nagyon komoly tempó, mert rengeteg komponensbe fejlodhetsz. Alkat/suly, ebbe nem is keveset, 95kg durva túlsuly egy tok atlag magassaghoz, edzes, egyáltalán h gyakorold a futást, specialias kiegeszito gyakorlatok, taplalkozas, technikai finomitasok, no meg akik 23at futnak doppingolnak is, szinte biztos, plusz meg azt se tudjuk, h ez neked hany szazalekos megeroltetes volt, sőt ha nem futsz, alapbol nem tudod ugy a hataraidat se feszegetni, mert elobb elsavasodsz stb. Szerinten ezen mindenkepp gondolkodj el ha ez igaz. A fel karomat odaadnam ilyen idoert ezzel a formaval. Regen futottam felprofi szinten kb, ilyen 12-16 evesen aztan 80 kgsan elmentem egy 2kmt futni a szigeten, lehet rosszak voltak a szélviszonyok epp szar format fogtam ki, de magam is meglepődtem, h csak 10:44 alatt teljesitettem pedig probaltam magam odarakni, kb 90%on voltam. Most en kisebb sullyal, kevesebb túlsúllyal, multtal, kepes vagyok 11,2t futni, 2kmre, te meg 12,7et futsz 5,3ra.
2019. aug. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!