Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van lelkiismeret furdalá...

Miért van lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés
Ma kb 1300 kalóriát ettem ami nem sok de én rosszul érzem magam hogy ennyi kcalt ettem és kövérebbnek is látom magam. Ez miért van? (72 kg) Futottam is fél órát. Ugye így fogok fogyni?

2019. jún. 12. 20:04
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia ! Nem feltétlen a kcal-t kell számolni(de azért azt is...) szerintem hanem a szénhidrátot ! "Ugye így fogok fogyni?" Hát attól függ de nagy valószínűséggel igen. (attól függ ,hogy eddig mennyi kcal-t vittél be a szervezetedbe és mennyit mozogtál pl. eddig ettél 2000kcal-t de mostantól 1500kcal-t eszel és futni fogsz 30perc-1h-t akkor fogsz fogyni , de a szervezeted ha megszokja ezt a mennyiséget és mozgást akkor valamin megint változtatni kell pl. elmész futni reggel és mondjuk este meg úszni vagy bármi)(Remélem érhető volt:))
2019. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Első vagyok ! Azért a többi dolgot is kell nézni !: zsír , cukor ...etc


(édességek/nasik/üditők ilyenkor kilőve persze)

2019. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha az 1300 kalória a több kategóriába esik, megnézném, hogy mennyi az alap, mert elég kevésnek tűnik.

Egyébként nem láthatod magad kövérebbnek, mert ez nem úgy működik, hogy megeszed és 10 perc múlva hízol tőle. Mindenféle rosszindulat nélkül azt mondom, hogy ez beteges. Nem tudom miért van mindenki belebolondulva a kalóriákba. Kicsit vonatkoztass el a kalóriáktól. Mert pl. egy nagy adag saláta hússal és sajttal mondjuk simán megvan 400 kalória. Ugyanennyi kalória egy tábla milka is. Most ha teljesen laikusként nézem akkor sem mindegy, hogy melyiket eszem meg, hiába ugyanannyi benne a kalória. Az egyik egészséges, tele van vitaminnal, amitől nagy valószínűsséggel nem fogsz hízni, míg a csoki tömény cukor és zsír.

2019. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Nem az egész testemet látom kövérebbnek, csak a hasam tűnik nagyobbnak, még a legkevesebb kaja elfogyasztása után is :(
2019. jún. 12. 22:14
 5/9 anonim ***** válasza:

simán lehet, hogy valami felpuffasztott. de normális kajálástól is nagyobb az ember hasa. nézd meg újra reggel :)

egyszer láttam a youtube-on egy fitneszes csajszit, totál vékony, pont erről csinált videót, hogy hogyan néz ki reggel meg este. egészen más.


egyébként 1300 kalória rém kevés.


ne legyél ennyire rákattanva naponta a kinézetedre, meg hogy mennyi kalóriát eszel (ok, fontos, hogy ne 5000 kcal-t toljál le naponta, meg hogy ne éhezz, de használd csak kb. támpontnak), mert betegessé válhat, vigyázz a mentális egészségedre.


sose legyen lelkiismeret-furdalásod semmi miatt, amit megettél. ha olyasmit ettél, ami nem fér bele a terveidbe, egyszerűen fogadd el, hogy aznap ez volt, sőt, élvezd, hogy sebaj, de legalább ettem egy jót, holnaptól visszatérek a rendes kerékvágásba.


egyébként a rendes kerékvágásba is bele kell férnie néhanapján bárminek. talán azért van lelkifúrod, mert valami olyan ételt tettél a tiltólistádra, amit nagyon szeretsz. egyáltalán ne legyen tiltólistád, csak legyenek olyan kaják, amit kerülsz vagy kihagysz, de ne hívd tiltásnak, ha egyszer-egyszer becsúsznak ne izgulj azon, hogy fogsz-e fogyni, a hosszú táv számít.


vigyázz, hogy ne ess bele abba a hibába, amibe nagyon sokan (a kezdet kezdetén én is), hogy egyre csökkentik a kalóriákat és csak kardió mozgást végeznek (pl. futás).


a kalóriákat egyszercsak nem lesz hová csökkenteni, a futást meg nem lesz hová növelni (egyrészt időhiány, másrészt a kalóriamegvonásból származó energiahiány miatt), és mégis azt fogod látni a tükörben, hogy nem vagy megelégedve, mert lebomlottak az izmait, de zsír még mindig maradt, sőt még lötyög is, mert már alig van izom, ami tartsa.


muszáj izmot építened, mert ezt formálja az alakodat, sőt, még plusz kalóriát is éget, több energiára van szüksége, mint a zsírnak a fennmaradáshoz. és ahhoz, hogy fennmaradjanak, etetned kell őket - szóval azt hiszem világos a körforgás :)

2019. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszii!! :)
2019. jún. 12. 23:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért látod magad kövérebbnek, mert kezdesz beletekeredni a fogyókúrába. De nyugi, ez normális.

Én ha belenézek a tükörbe, és nem tudom valahogy mintha vaskosabb lennék... Akkor csinálok magamról egy fotót és összehasonlítom a korábbival (minden hónapban fotózom a változást). Ilyenkor kiderül h minden ok :D megnyugszom és megyek tovább :)

2019. jún. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Picit el kell engedni a fogyás témát:) Persze tartsd be a diétádat amit elkezdtél, mozogj, de nem kell állandóan ezen kattogni. Bár őszintén szólva ez a kalória kevésnek tűnik, főleg ha mozogsz is mellé, de amúgy se kell ennyire lecsökkenteni mert hozzászokik a szervezet és egy idő után nem fogsz tudni fogyni, vagy nagyon nehezen.

Élvezd az étkezéseket és ne azon agyalj, hogy úristen mennyi kalória van benne. Ebbe bele lehet bolondulni.

Ne legyen bűntudatod csak mert eszel. Azért eszel, hogy életben maradj, működjön a szervezeted, dobogjon a szíved stb.

Kövérebbnek meg azért látod magad, mert a tükörre fókuszálsz, és magára a túlsúlyra. Nem figyeled meg jobban a tested változásait.

A fotós módszert amúgy én is alkalmazom, hogy lássam a változásokat, mert tükörben nehéz észrevenni. A lehető legkevesebb ruhában lefotóztam magam az elején, és 3 hónap múlva összehasonlítottam egy frissen készült fotóval, és nagyon meglátszik, pedig keveset fogytam és nagy súlyból, mégis meglátszik. Újabb 3 hónap múlva majd megismétlem a dolgot:) Ez ad az embernek még egy jó nagy adag motivációt. Én amúgy a fél évente készült képeket meg is fogom tartani magamnak, de 6 hónapnál még nem tartok, csak 3,5-nél.

A tükörben az aktuális állapotot látod, nem azt ahonnan elindultál és azt ahol most vagy így egyben. Az agyunk néha furán működik.:) Csinálj összehasonlító képeket. De természetesen ehhez is kell idő. Ne 2 hét meg 1 hónap után várj hatalmas eredményeket. Legalább 3 hónap! Az a biztos. De az is lehet, hogy már 2 hónap után látványos lesz, ha nincs sok felesleged.

2019. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. jún. 13. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!