Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha van egy kövér ember, akit...

Ha van egy kövér ember, akit a teste miatt folyton piszkálnak, és ezért szociális fóbiája van, alig vannak barátai, nincs önzbizalma stb, de elege lesz és elkezdi a testépítést meg sportolni kezd, akkor az élete hogyan fog változni?

Figyelt kérdés
2020. márc. 11. 18:38
 1/7 anonim válasza:

Ez az embertől függ.

Vagy elszánt lesz, és kitartó és ahogy jönnek az eredmények ad akkora erőt neki, hogy brutális változást érjen el. Így lesz egy uj dolog ami leköti, amivel foglalkozhat, hobbi lesz, ez kihat majd a kedvére is és boldogabb lesz.

Vagy a másik változat, amiből a legtöbb van, lustaság és önmarcangolás, elkezdi, nem latja egyböl a változást, nehéz lesz neki a testmozgás stb. És marad minden a régi.

2020. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha végül sikerül neki egy jó formát elérnie, akkor az a szociális életére hogyan fog kihatni?
2020. márc. 11. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, max ad egy kis önbizalmat és lesz arod az embereket meg a véleményüket
2020. márc. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 180 fokban megváltoztatta a szociális életemet is a sport.
2020. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokat számít, főleg ha edzőterembe jár emberek közé.
2020. márc. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy ad e önbizalmat,és milyet,az egyénenként változik.

Nekem például elötte se volt gondom ezzel.

Nem az edzés adta,hanem eleve tudtam mit tudok,hol tartok,nem volt szükségem különösen arra,hogy a vállaimat valaki veregesse.

Persze volt egy elvem,miszerint ép testben,ép lélek.Ill fordítva :-)


Mivel mikor lediplomáztam,eléggé le voltam pukkanva fizikailag.Nem voltam dagadt,és kórosan sovány sem ,hanem kb olyan gebe kinézetű,átlagos punnyadt testem volt.Gondoltam ebből ki lehetne hozni többet is,és régebben is sportoltam.Így elkezdtem kondizni,és futni.A futás hamar elmarad..


Igy tképen semmi se változott bennem annyira,max elégedettebb vagyok,mert tudom,hogy teszek valamit az egészségemért is.


De például neked igenis segíteni fog.Mégpedig azért,mert tudni fogod,hogy mekkora munkát tettél le az asztalra,mennyit dolgoztál érte,és mi lett az eredmény,és ez ad egy bizalmat.Magaddal szemben.Ami gyakorlatilag kifelé is sugározni fog.


Tehát igazából nem attól lesz majd önbizalmad,hogy mások elismernek e,vagy nem.Persze az is jolesik,De a fontosabb az, hogy te magad fogsz fejlődni jellemben.

2020. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért az önbizalom részét több darabra lehet szedni, de egy dolgot nem árt tisztán látni: ha te szorongsz a kommunikáció során, félsz úgymond a nőktől stb, ezen semmit nem fog segíteni az edzés. Szóval ha azt gondolod hogy ha kigyúrod magad majd minden nőt leveszel a lábáról meg tök nagy Casanova leszel akkor ki kell ábrándítsalak.


Ezért vannak a tipikus 1 szezonos kondisok, akik pár hónap alatt abbahagyják. Nem azért mert ne lenne változás, hanem mert azt gondolták hogy elég egy test ahhoz hogy minden szorongás elszálljon és gördülékeny lesz minden és egy kacsintás elég és az ölébe hullanak a nők. És rájönnek hogy rohadtul nem elég. Szóval ha nem tudsz kommunikálni, 5 év edzés után sem fogsz tudni. Az lehet hogy észrevesznek előbb a nők, de ez azért még édes kevés. Ezt a részét fejben kell rendbe tenni, akár pszichológus segítségével.


Azt pedig ne feledd, hogy mindig lesz nálad jobb, szebb, magasabb, erősebb, jobb anyagi helyzetben levő stbstb. Ezért kell fejben rendezni a dolgokat. Ha a testedre helyezed az önbizalmad, akkor az olyan mintha sárra építenéd a házad alapját. Szép lesz a ház, csak bármikor összedőlhet. Nekem van olyan ismerősöm akinek rohadt szép teste van, és ő maga mondja néha hogy irigyli ezt meg azt, mert annak izmosabb itt, jobbak a gének ott, stb…


Úgyhogy ugyanúgy találsz magadban millió 1 hibát, csak nem a kövér emberekhez fogod majd hasonlítani, hanem az izmosakhoz. Önbizalom szempontjából sokat nem értél el így…

2021. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!