Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van, hogy a karantén...

Miért van, hogy a karantén elött tök jól fejlődtem, lendületben voltam, de amióta kinyitott a terem és újrakezdtem az edzést, nagyon rosszul megy minden?

Figyelt kérdés

Karantén elött erősödtem, az alapgyakorlatokban új személyes rekordokat döntöttem, nőtt a testsúlyom, jött a tömeg.

Aztán bezárt a terem, volt 6 hét kihagyás. Itthon saját testsúlyos edzést végeztem. Kinyitott a terem, gyengébb voltam, erre számítottam is, elkezdtem fokozatosan növelni a súlyt és 3 hét múlva éreztem hogy visszajön az erő, de aztán mélyrepülés következett. Most 2-3 hete minden edzésen olyan vagyok mint a mosott szar, egyszerűen nem megy, még a kis súlyok sem.

Gondoltam túledzés, a múlt héten tartottam deloadot, csak nagyon könnyű edzések voltak. De ennek ellenére ez a hét is maga volt a katasztrófa.

Sokkal gyengébb vagyok, mint mikor a karantén után visszamentem a terembe.



2020. máj. 29. 15:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Igy látatlanba van egy tippem.A kihagyás után nagy önuralomra van szükség,hogy tervezetten indítsd az edzésciklust.

Van egy érdekes tulajdonságunk,amit izommemóriának hívunk.Habár ezt már cáfolták egyesek.Mindegy is,ne tudományoskodjunk.Tény,hogy egy elvesztett szintre könnyebben,ill rövidebb idő alatt vissza lehet fejlődni,akármi is az oka.Viszont ez a rövidebb idő nem azt jelenti,hogy máról holnapra.Szval szerintem te nekiugrortál mint tót az ajtófélfának,és ez lehet a gond.Vegyél szépen vissza a terhelésből,mégha sírva is.Gondolj arra,hogy két lépéssel hátrébb indulsz,de mégis előrébb érsz,ha önmérsékletet tanúsítasz.

2020. máj. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!