Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izületi fájdalmak ellen tanácsok?

Izületi fájdalmak ellen tanácsok?

Figyelt kérdés
Súlyzós edzést végzek teremben, már körülbelül 3 éve.Be kell vallani úgy edzettem mint az ökör, sokszor nagy súlyokkal mikor nem kellett volna, sokszorszabálytalanul is, és kisebb-nagyobb izületi fájdalmaim vannak.Nem komolyabban fájnak de ahhoz elegek, hogy megijjesszenek és ráébresszenek, hogy valamin változtatni kell.Mit tehetek az izületeim egészségéért?

2020. szept. 13. 08:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az izületvédő nem rossz.Csak az alaprobléma megmarad.A gyakorlatok kivitelezésébe nem mennék bele,feltételezem,hogy jol csinálod.Tarts terhelésvisszavételt.Az izületeidnek kell a regenerálódás.Nem tolhatód folyamatosan nagy súlyokkal az edzést sem.Inkább csinálj magasabb ismétlészszámú edzéseket egy darabig.Ha eddig4,5, 6-8akat csináltál,akkor itt az ideje felmenni 10-12,egyes gyakorlatoknál 14 re is.Gyakorlatok változtatása.Csak egy példa:Nem kell mindig 100 kg feletti felhúzásokat csinálni.Lehet hanyagolni,és helyette mást csinálni.Ez azért is jó időnként ,mert érzékenyíted a tested a felhúzáshoz,ha nem csinálod egy darabig ugyanazt a mozgást.Mikor visszatérsz egy gyakorlathoz,akkor a tested majdnem új stimulációnak teszed ki,ami fejlődést eredményez.


Ha nem teszel így,akkor borítékolható,hogy elkoptatod magad előbb utóbb .

A vállizület nagyon sérülékeny,főleg a rotátorköpeny vékony szalagjai.

2020. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

A váll nagyon sérülékeny izom. A stabilizátorok edzése és a nyújtása fontos, de ha sérült, megrövidült, gyulladt, letapadt, félig szakadt... akkor nehéz netről általában jó, általános igazságokból regenerálni.

Az viszont elmondható, hogy a vállfájdalom nagyon makacs, nehezen múlik. Specifikus gyakorlatokkal kéne bombázni a sérült részeit, amihez viszont minimum egy sportmasszőr, de inkáább egy gyógytornász, méginkább egy manuálterapeuta kéne. Utóbbihoz elég néhány alkalom, ha ügyes pikk pakk helyrerak.

Érdemes hangsúlyt fektetni a prevencióra. Rendszeresen edzeni a stabilizátorokat, állandóan nyújtani és esetenként hengerezni is.

Én úgy tettem össze az edzésemet, hogy a gyakorlatok jelentős többsége a stabilizátorokat is edzi. Szóval nem rúddal nyomok fekve, hanem két egykezessel. Nem tarkóhoz húzódzkodom/húzok le, hanem egykézzel mellhez beforgatva. Vállra is egykezesekkel a military press és az arnold press... A legtöbb izomra lehet olyan összetett gyakorlatokat találni, ami fingat, erősít, ugyanakkor a stabilizátorokat is edzi mint állat. Ezek általában azok a gyakorlatok, amiket a benga állatok nem edzenek, mert összességében kevesebben megy nekik, mint a hasonló mozgású egyéb gyakorlatok. Értsd: nekem ugyan annyival megy két egykezessel a fekvenyomás, mint rúddal... Úgy, ahogy az arnold nyomás is közel annyival megy mint a vállból nyomás. Persze ez évek munkája volt. Az elején kb fele annyiról indultak. A boszus kitörés is hasonlóképp. Aztán néhány hónap után már kb észre sem veszed, hogy van különbség. Csak azt, hogy a teljes mozgástartományban való edzés miatt sokkal inkább egyben érzed magad, illetve ha nekiállnál a régi rúdas verzióknak, elmaradna az izomláz, a tónus érzet... a csúcsösszehúzódás és a megnyúlási szakasz rövidsége miatt.

2020. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nah hát ez igen.Köszönöm a tarttalmas válaszokat, mindegyiket kipróbálom.
2020. szept. 13. 12:21
 14/14 anonim ***** válasza:
Dekaszuszi ezt próbáld ki
2020. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!