Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Több műszak mellett hogy...

Több műszak mellett hogy kellene edzeni az embernek?

Figyelt kérdés

Egyik héten H-P-ig 12-őzök nappal, majd következő héten otthon vagyok. Az elég sok idő mikor otthon vagyok igy szoktam 1.5 órát edzeni kedd és csütörtökön, átmozgatni magamat (mell,biceps,triceps,hát,váll,comb,vádli) + felülés, hasprés hétfő,szerda,péntek.


Viszont mikor megyek megint 12-be, éjszakásba egy hét teljesen kimarad, igy mikor megint pihennék 1 hetet érzem hogy nem megy... sok az az 1 hét kihagyás mikor dolgozom, max hasazni tudok ha van erőm mikor felkelek d.u.


Tudnátok vmi tippet adni? Mellette tanulok is elég komolyan és elég sok időt. Esélytelen hogy tudjak normálisan edzeni ilyen rendszertelen műszakbeosztás mellett?



2021. jan. 22. 05:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz?
2021. jan. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Idegen nyelvet
2021. jan. 22. 05:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Kéne valami lazább munka, így elég necces
2021. jan. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen... csak az a baj élni is kell vmiből, a bableves nem jön magától az asztalra :D


Ha egyműszakos lennék akkor havi 145eFt lenne a fizum, na már most nekem kb havi 110 a kiadásom (lakbér, telefonszámla, benzin, magántanár) szóval kb ez aza a pénz amit felélnék. A másik hogy ami van itt munka minde gyár, ott meg ennél is rosszabban járnak műszakbeosztásba...

2021. jan. 22. 05:58
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg jobban járnál egy jó szakmával/fősulival
2021. jan. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennél rosszabbul járni? Ennél nem sok rosszabb van :D A nyolcasokkal meg viszonylag meglehet oldani az edzést, de 12esek nagyon hosszúak. Ha lajtos a meló, akkor lajtos edzés belefér, de én anno hagytan az egészet mert nappasolba elaludtam, ejjelest bírom, de edzés mellett már azt se nagyon.
2021. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nappalosba reggel edzenék, magas volumenű (több ismétlés, lightosabb súly)

pihenős héten tökmindegy mikor, nagy intenzitással(nagyobb súly, kevesebb ismétlés)

éjszakás héten 12, belegondolnék hogy edzeni kéne aztán szenvednék tovább és "pihennék"

heti 3edzést tolnék az edzős heteken és teljes testesbe tolnám

én így próbálnám meg, azt ha valami nem oké nyilván változtatni kell

2021. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En evekig 12-14 oraztam heti 4-5 napba neha tobbet is. Mi felkeltunk hamarabb es melo elott edzettunk 4-5x 2 orat... Azt lehet amit akar az ember.
2021. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindent lehet,csak az a kérdés,hogy mit vesztesz itt,és mit nyersz amott.Ezt neked kell eldöntened.

Megfelelő pihenés nélkül nem tudsz úgy regenerálódni,de öszpontosítani sem.Így a fejlődés is lassabb lesz,mintha kipihenten es rendszeressen edzenél.

A megélhetés az valóban elsődleges.Es irasod alapján azert ez nem egy álomfizeteses állas.Hasonló berezessel vannak szerintem mas lehetőségeid is.Én azért a te helyedben megpróbálnék valami barátibb munkabeosztás után nézni.

Nem csak az edzés miatt.Ez a munka totál el van bva.Ettől meg az is jobb lenne,ha állandóan éjszakas lennél!!

Persze a munkaadónak így jó,és teljesen lexarja,hogy ki meddig hasznalható.Majd jön a következő,aki szintén ejszakázik ilyen hülye beosztasban par evet,estleg evekig.

A szervezeted se átálni,se megszokni nem tudja,hisz minden 3 héten odab..ol neki ,aztán egy hetig semmi, megint nappal...

Totál felborítja a bioritmusodat.Csak halkan jegyzem meg,volt egy ismerósőm,aki hasonlóan dolgozott évekig.Hát kb ugy néz ki mint egy vénember.Pedig nem az!

Kicsinálta az idétlen műszak.

2021. jan. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen én sem életem végéig tervezem ezt... azert is tanulok, most havi 110orat dolgozom es emelle 90+orat tanulok, tehat a tanulas nekem az elsodleges viszont erzem magamon h hízom, ami borzalmas főleg h ovodás korom óta sportolok minden félét...


250-300 között van a fizum itt egyebkent, azert nem akarok valtani mert a hetvegek megvannak legalabb meg nincs tulora... remélem tavasszal lesznek lehetőségek és tudok nezni vmit addig meg szenvedek.


Köszönöm még 1x a válaszokat, majd probalok annyit amennyit lehet meg hasazni munkaheteken :)

2021. jan. 23. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!