Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem tanácsokat,...

Tudnátok nekem tanácsokat, tippeket adni egészséges, de NEM feltétlen fogyókúrás kajákhoz?

Figyelt kérdés

Az van hogy már leadtam a súlyfeleslegem, természetesen mozgok mellette még mindig, nem is lennék képes abbahagyni..:)

Na de minden nap kb ugyan azt eszem, mint amit diéta alatt.(csak mondjuk igyekszek több kalóriát bevinni)

Viszont ma bátyám rá is kérdezett, hogy minden nap ugyan azt eszem? És igen, igaza van, kb tényleg minden nap ugyan azt eszem. Nagyon kevés variáció van. Egyelőre engem nem zavar, de lehet hogy csak idő kérdése és megunom.


A régi kajákhoz meg nem akarok visszatérni...


mondjuk egy átlagos napom ilyen:


Reggeli zabkása kicsit megtuningolva gyümölccsel, magvakkal/Roszkenyeres szendvics, előtte gyümölcs mondjuk. szendvicsen csirkemell sonka, kis sajt, zöldségek


Ebéd rizs zöldséggel, hozzá csirkemell, talán egy kis sajt/ zöldség, főtt krumpli, paradicsomszószos halkonzerv


Uzsira túró/kefir/joghurt mondjuk egy almával, fahéjjal, és mondjuk olajos magokkal, mazsolával


Vacsira meg főtt tojás/rántotta, zöldségekkel



2013. aug. 27. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi bajod van. :)

Ez egy tök jó napi kajálás.

Alapvető feltételek: sok zöldség, mérsékelt gyümölcsfogyasztás, minél kevesebb cukor, telített zsír és fehér liszt.


Nem rossz ez.

2013. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Alapkoncepción úgy változtatni nem is szeretnék, elvagyok én ezzel.

Például múltkor rászabadultam a fagyasztott parajra, otthon el is készítettem. Ugyan tartalmazott ismeretlen eredetű dolgokat...(:D), és az íze se volt 5 csillagos. (nem is az ízért eszünk) De még így is jó volt kicsit eltérni a megszokottól.:)

2013. aug. 27. 14:48
 3/10 anonim válasza:
vegyetek friss spenótleveleket a piacon fényévekkel jobb mint a fagyasztott püré változat. Kis fokhagymával tejszínnel elkészítve tükörtojással a tetején isteni. :) Amúgy a spenótot ezen kívül még rengeteg módon el lehet készíteni keresgess recepteket. Pl rántottába, halhoz, stbstb. Ha szereted beiktathatsz krémleveseket szerintem ha sovány tejszínnel csinálod akkor nem fogsz hízni tőle és nagyon finomakat lehet csinálni zeller, brokkoli, spárga, póréhagyma, fokhagyma, sütőtök és szerintem bármelyik zöldség felhasználásával. Tulajdonképpen mindent ehetsz ami nem fehér liszt, fehér cukor és rossz zsírok illetve feldolgozott élelmiszerek. Ha tartod a mértéket szerintem mostmár ehetsz minden egészséges ételből. :) Gratulálok, hogy leadtad a felesleged! :)
2013. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A zab, rozs, rizs, tejtermék valóban nem fogyókúrás.


Viszont senki sem mondhatja rájuk, hogy egészségesek..

Ami egészséges, az fogyókúrás. Ami nem fogyókúrás, az hormonzavart, anyagcserezavart okoz és elhízást, ami egy betegség. Ami nem fogyókúrás, az megbetegítő, akkor nem igazán egészséges. Rizzsel, zabbal, tejtermékekkel tömegelni lehet, zsírosodás mellett.


Vacsora jó, mert: hús (tojás) + zöldség. Ebben nincs fölös keményítő, fölösleges anyag.

A tejben, zabban, rozsban (stb.) van, nem fogyáshoz valók.

2013. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2.-nak.


A spenót amúgy példa volt, de végülis szeretem. Tudom a bolti nem a legjobb, nem is volt az, de pont előtte voltam piacon, de nem volt kedvem keresgélni.:)

Talán tényleg zöldségeket kéne variálnom, majd ha lesz időm, körbenézek receptek között is, és maximum kicsit átalakítva próbálom őket elkészíteni.:)


Köszönöm az ötleteket.:)

2013. aug. 27. 17:03
 6/10 A kérdező kommentje:

Harcosnak:


Köszönöm, de szépen fogytam tejtermékek gyümölcs és zab mellett is.:)

Fogyni meg semmiképpen se akarok egy dekát se. Ha csak az általad említett dolgokat enném, akkor nem tudnám elkerülni ezt.

Júliusban rizst se ettem, augusztusban visszahoztam, a reggeli kenyérrel együtt. Még így is inkább fogytam, mint híztam.

2013. aug. 27. 17:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Harművész!

Ne erőltesd már rá mindenkire a paleot, komolyan tiszta jehova tanui érzés.Régen az ősember élt 20 évig (se) a csodás hús+bogyó kaja mellett.

2013. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7. válaszoló, ne terjeszd már ezt a primitív, demagóg hülyeséget.. "Régen az ősember élt 20 évig"


Menj okosodni még.


Kérdező!

Te tudod. Lehet fogyni koplalással is, lehet szálkásítani gabona/tejevéssel, minden módnak más lesz az eredménye és az eü. következményei.


Ha gondolod.. csináld. Én is van hogy rizst eszem, olcsó és jóllakató, és olcsó. És van hogy edzés után nem jön rosszul egy kis CH (habár nem szükséges).


Én csak egy hasznos ajánlást tettem, igazából ezt kellene követnünk. Lehet máshogy is, csak idővel kárát fogjuk látni. Még a mérsékelt rizsevésnek talán kevésbé.. de a tej, glutén még para lehet később, hosszú távon. Lehet a rizs is, a magam részéről nem csinálok belőle rendszert..

2013. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De terjesztem mert igaz...
2013. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És mégis milyen eredetű igazság lenne ez?


A Te privát igazságod? Min alapul ez, honnan jött, ki találta ki? Mire fel terjeszted, hogy jutottál ilyen 'kristályos' igazsághoz, lehet valamivel bizonyítani is? Mit jelent pontosan megfogalmazva, amikor az ember elérhető élettartama 120 évre rúghat, akkor a '20 évig éltek' pontosan mit jelent? Milyen statisztika szerint igaz ez, ez volt a maximális életkor, vagy a jellemző halálozási kor, vagy az átlagéletkor? De nem vagyok szakértő demográfiából, viszont kíváncsi vagyok kik és miért terjesztik ezt a 20 éves ősemberes életkor hablatyot, és ezt hogyan mossák ma össze a táplálkozástudománnyal? Tehát mi köze ennek a témának ahhoz, hogy ma a sok zsírdisznó, szívbeteg, cukorbeteg, rákos embernek húst és zöldséget kellene ennie? Két teljesen különböző téma, szerintem.

2013. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!