Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így jó? Nem (feltétlen...

Ez így jó? Nem (feltétlen fogyókúra, csak egészséges táplálkozáskén + mozgásként)

Figyelt kérdés

Hétfő:

Este 20 perc nyújtás, jógaszerű mozdulatok

Kedd:

10 perc nyújtás, 30 fekvőtámasz, 30 felülés

Szerda:

1 óra aerobik, 30 perc alatt felülés, fekvőtámasz, hasprés, törzsemelés

Csütörtök:

Este 20 perc nyújtás, jógaszerű mozdulatok

Péntek:

1 óra futás

Szombat:

Este 20 perc nyújtás, jógaszerű mozdulatok

Vasárnap:

1 óra futás

Reggelire választható:

- 2 főtt tojás, zöldségekkel

- 1 szelet kenyér, vékonyan megkenve margarinnal, sonkával, zöldséggel

- 2- 3 virsli zöldségekkel, fél szelet kenyérrel

- 1 bögre tejben, műzli

Tízóraira választható:

- nagyobb narancs

- nagyobb alma

- joghurtban gyümölcsdarabokkal

- abonett megkenve házi pástétommal

Ebédre választható:

Leves, vagy krémleves és 

- csirkemell darabok, tzatzikivel

- csirkemáj, hagymával pirítva, kapros, joghurtos zöldbabbal

- halfilé, tört krumplival, vagy rizzsel

- lecsós tojás

- Karibi csirkemell (ananásszal, curryvel, tejszínnel, rizzsel)

Uzsonnára választható:

- nagyobb narancs

- nagyobb alma

- joghurtban gyümölcsdarabokkal

- abonett megkenve házi pástétommal

Vacsorára választható:

Fél adag 

- csirkemell darabok, tzatzikivel

- csirkemáj, hagymával pirítva, kapros, joghurtos zöldbabbal

- halfilé, tört krumplival, vagy rizzsel

- lecsós tojás

- Karibi csirkemell (ananásszal, curryvel, tejszínnel, rizzsel)


2012. febr. 25. 09:08
 1/8 A kérdező kommentje:
A jógaszerű mozdulatok a jógát jelenti, csak nem tudok jógázni így nem volt "pofám" leírni :D
2012. febr. 25. 09:30
 2/8 anonim ***** válasza:

Kajád:

rendszer van benne és sok egészséges dolgot tartalmaz, lehetne még ennél is jobban táplálkozni de ez is sokkal jobb az átlagnál és a célodnak szerintem megfelel.


Mozgás:

a jógához nem értek de ha kedved van hozzá hajrá :)

a kedd hülyeség, az olyan szintű mozgásnak semmi értelme, főleg ha van benned ambíció hogy normálisan is csináld.

A szerdád már akár jó is lehet, de a megnevezés nemsok jóra vall. Hívjuk inkább saját testsúlyos edzésnek, olvasgass utánna mit hogyan érdemes, készíts edzéstervet amivel fejlődni tudsz. A "30perc fekvő meg ez meg az" és a sajátsúlyos edzés között az a különbség hogy az utóbbi hosszab távon is javítja a kondíciódat, akaraterőt és kitartást ad. Állandó terheléshez hamar alkalmazkodik a szervezet és hiába csinálod évegik nem jutsz sehova.

Ugyanez igaz a futásra is, szisztematikusan növelni kell a távot. Persze ha "csak" kocogsz 1órát az is nagyon jó az egészséged szempontjából de ha már csinálsz valamit miért ne hoznád ki belőlle a legtöbbet. És akkor azt is tényleges fejlődés fogja kisérni.

2012. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából a célom az, hogy jól érezzem magam. :) A szerda amúgy igazi aerobik, mert akkor ténylegesen olyan órára megyek. Csak a végén van ez a kötelező felülés meg fekvőtámasz, mert így készülünk a Hungarofit-re vagy mire. Egyetemen tesi vizsga :)
2012. febr. 25. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:

ui: ne érsd félre, tényleg jó a kajád úgy ahogy van.

A 3fő étkezés és 2kissebb szerintem egy kicsit "elavult" de rossznak semmiképpen nem nevezhető.

Az esetleges minőségi dolgokba is felesleges belekötnöm hisz nem egy élsportoló versenyiétájáról beszélünk. Akkor esetleg rákérdeznék hogy milyen kenyér, milyen müzli, van e vaj a törtkrumpliban stb.

Én is kb ilyen szinten tartom a kaját, néha eszek virslit vagy kenyeret, mondjuk én tömegnövelek úgyhogy 2,5óránként olyasmit eszek aminek nagy szénhidrát és fehérjetartalma van.

2012. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hungarofit elvileg nem egy nagy durranás, bár én is most csinálom az 1.félév tesit szóval még nem tapasztaltam.

Akkor sajátsúlyos edzés kilőve, de ha a futást rendesen csinálod jó lesz ez így :)

2012. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jujj amúgy nem tudom észlelhető volt-e de lány vagyok :D köszi a választ amúgy :)
2012. febr. 25. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:
nem sok fiú aerobikozik :D
2012. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pedig tökre élvezetes :D
2012. febr. 25. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!