Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyek, ha döntött törzsű...

Mit tegyek, ha döntött törzsű evezés után fáj a derekam?

Figyelt kérdés

Bemelegítettem gimnasztikával, majd csigás evezést és lehúzást nyomtam kis súllyal, aztán rúddal eveztem, majd két bemelegítő szériát nyomtam kisebb súlyokkal.

Lehet, hogy túlzottan előrehajolok? Minél jobban a hát szélesítésére szeretném végezni a gyakorlatot. Elvileg 45 fokig előredőlés már elég. Én legalább 60-70-ig lehajolok. Amikor húzom, akkor picit belemozgok, esetleg ez lehet a probléma? Vagy a súly volt nagy?

Ha előtte hiperhajlítok, közben kisebb súllyal dolgozok és semennyit nem himbálódzok, az segíthet? Esetleg más ötlet?



2021. ápr. 8. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Így látatlanban nagy volt a súly és/vagy nem volt egyenes a hátad.
2021. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 MadSeal ***** válasza:
Lehet erősebb a széles-hátizmod, mint a core/mélyhátizom. Próbáld ki a melltámaszos evezést + rendszeres deadlift. Ha még mindig okozna gondot, kérj meg valami hozzáértő emberkét, hogy nézze meg a technikát, esetleg orvos, de tapasztalataim alapján a legtöbb elküld, ha nincs ténylegesen komoly bajod.
2021. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Egyelőre a deadlift kilőve sajnos, de az és a guggolás is majd az edzésterv része lesz.

Ha már két fontos alapgyakorlat kiesett, akkor legalább ezt végezni szeretném. Régen melltámasszal is eveztem egyébként.

Tükör volt szemben és balra is, jónak tűnt. A dülöngélést lehet kihagyom belőle legközelebb, és kisebb súllyal dolgozok inkább.

Ha előtte hiperhajlítok az bemelegítheti a derekamat is?

2021. ápr. 8. 20:14
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne evett döntött törzsel és akkor nem fog fájni!
2021. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Gyenge valszeg a derekad. Kene fellhuzni meg guggolni szabad sullyal.
2021. ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Tud valaki valamit korpás hajra?
2021. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az alsóhátat érzed.Ha előtte megdolgoztatod más gyakorlatokkal akkor kifárasztod,mire evezesre kerül a sor.A célzott hátizmok helyett,amik akkor teljes erejükben vannak,az alsó szakasz mar nem tudja felvenni a versenyt, tempót,a terhelést.

Ha nem így van,akkor meg gyengék.

Az egykezes evezés padon támaszkodva kikapcsolja az alsó gerincmervevítődet.

2021. ápr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
#7 szoval masszírozzam a fejem vagy mire célzol ezzel?
2021. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Más jellegű fájdalmat érzek. Amikor visszamentem a terembe november után először, és felhúztam, akkor a gerincmerevítőmet legalább 2-3 napra elintéztem, az kellemes izomláz volt. Meg tudom különböztetni, mert az edzés hátralévő részében lehajoláskor éreztem a fájdalmat ezúttal.

Jó tudom, ez nem izomláz volt, ha tényleg az izom volt... De szerintem nem az izmot éreztem.

Ha meg kifárasztom előtte, akkor nem lehetséges, hogy rosszabb lesz a tartásom, mert nem fog tudni kellőképpen stabilizálni, így még több kárt okozok vele?

2021. ápr. 9. 11:40
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
#9 válaszolnál a kérdésemre is most már végre légyszíves?
2021. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!