Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a hatékonyabb?

Melyik a hatékonyabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lelkes amatőrként kérdezném,hogy melyik megoldás a hatékonyabb. Tényleg nem vagyok profi a témában,úgyhogy nézzétek el a tudatlanságom,és ennek megfelelően reagáljatok...

Szóval mondjuk kézi súlyzózok,bicepszre edzek...megcsinálok 3x 12 gyakorlatot mindkét kézzel.A sorozatok között tartok fél perc szünetet.A második,de főleg a harmadik sorozatban már nem teljesen szabályosan tudom elvégezni az utolsó 5-6 emelést.Elvégzem,érzem azért a hatását,de közben azt is érzem hogy nem teljesen szabályos.

Ha esetleg úgy csinálnám hogy megcsinálom az eső 12-12 emelést jobb-bal kézzel,majd tartanék fél perc szünetet,és a második sorozatnál csak 6-6 emelést végeznék,és tartanék 20 másodperc szünetet,és úgy fejezném be a második sorozatot.És a harmadikat is így ketté venném.? Ez így hatékonyabb lenne? Mert így szabályosan tudnám elvégezni a második és harmadik sorozatot is.

Ez hogy hatékonyabb? Ha leterhelem nagyon az adott sorozatban a kezem,és végigcsinálom egybe,még ha szabálytalan is az utolsó pár emelés? Vagy ketté szedem és tartok közbe kis szünetet hogy végig szabályos tudjak lenni?

Bocsi ha túlbonyolítottam,de remélem azért érthető :)

Előre is köszönöm ha válaszolsz,és normálisan teszed!



2021. jún. 5. 18:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném annyival hogy nem ebből áll az edzésem :) Csak egy részletet emeltem ki belőle.
2021. jún. 5. 18:33
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne görcsölj rá a dologra ennyire.

Ha az utolsó pár gyakorlatnál lendítesz az nem olyan nagy gond,csak a le engedést csináld lassan.

2021. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálnék belőle gondot, hogy a végén van néhány "csalóismétlés". Schwarzenegger könyve szerint (A testépítés nagy enciklopédiája, 399. o.) "A bicepszezés olyan gyakorlat, ahol hatékonyan lehet alkalmazni a csalás technikáját". A részleteket érdemes elolvasni a könyvből.
2021. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nembaj ha kicsit belecsalsz ha 6-8 azert szabalyos. De azt is csinalhatod h 6.nal ledobod es megfogsz 2 par kgval konyebb egykezest es folytatod. Pihi aztan ujra ugyanez. Mas szoval vetköző
2021. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
igazából mind2 jó megoldás, addig, amíg a szabálytalan nem rossz az ízületeidnek, vagy izmaidnak stb
2021. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek is szerintem pihenj fél percnél többet mert ennyi kevés ahhoz hogy elegendően visszanyerd az erődet.Az általános ajánlás az szokott lenni hogy 1 perc alatti pihenés jobb kitartásra,1-3 perc izomépítésre,3-5 pedig max erőre,1 percet szoktak ajánlani mimimum ha nem kell sietned.

Szerintem a fix súlyos,ismétlésszámos szettek nem működnek jól mert ha ugyanazzal a súllyal akarsz 3X12 ismétlést akkor az lesz mint nálad hogy a végén nem megy vagy lejjebb kell venned a súlyt az összes szetten hogy az elején is és a végén is meglegyen a 12.Szerintem próbáld ki úgy hogy az első sorozatnál olyan súlyt választasz amivel 12 megy szabályosan majd ha érzed,nem tudnál ugyanannyit a következőben megcsinálni csökkentsd le a súlyt egy kicsit hogy még 12 menjen,ne fogd vissza magad,majd így tovább.

Az se probléma ha egy kicsit belecsalsz a vége felé,lényeg hogy túlzásokba ne ess,legalább megpróbálod a maximumot kihozni magadból ami jó jel

2021. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy válaszolt!

Hasznos volt,mert eltudtam dönteni milyen irányba változtassak :)

A köztes pihenőidő hosszát,és hatását illetően pedig újat tanultam. Köszönöm!

2021. jún. 5. 22:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
tényleg vigyázz a szabálytalan gyakorlatokkal,és ha úgy érzed a végére már kezd sok lenni inkább vegyél vissza a súlyból ha tudsz nem szégyen! De tényleg figyelj oda mert ha sokáig "szabálytalankodsz" az tönkre teheti az izületeidet nekem pl a csuklóm bánta ropog állandóan és eléggé kellemetlen szokott lenni.
2021. jún. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!