Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a hátam?

Miért fáj a hátam?

Figyelt kérdés
Már kicsit több mint 1 éve street workoutozok. Csináltam az alapokat (húzódzkodás, tolódzkodás, fekvőtámasz, stb...) elégszer, hogy felszedjek a statikus elemekhez kellő erőnlétet, és még most is alapozok mert fontosak az ilyen gyakorlatok. Egy ideje elkezdtem front leverre edzeni, de megfájdult tőle a hátam ami már kb. 2 hónapja tart, pihentettem, jegeltem, masszíroztattam, de nem tűnt egyik sem hatékonynak. A hátamnak a középső része fáj a gerinc mellett. Alaphelyzetben nem érzem, viszont ha megfeszítem illetve front levert próbálnék bármilyen formában tartani nagyon tud fájni. Valaki tudna segíteni, hogy mitől lehet pontosan esetleg hogyan segíthetek magamon, hogy hamarabb elmúljon? Válaszokat köszönöm!

2021. aug. 5. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj reumatológushoz vagy gyógytornászhoz. A gerincfájdalom nagyon nem gyerekjáték, ne a gyakorikerdesek.hu kommentelőitől várd a megoldást, hanem fordulj szakemberhez.
2021. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a gerincem fáj, hanem a hátizmom, csak a gerinc mellett, nem kimondottan a gerincem
2021. aug. 6. 00:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Pontosítanék, tehát nem a gerincem fáj, nincs gerincferdülésem sem, és csak front lever tartása közben érzek fájdalmat. Nyugalmi állapotban illetve ha fekszek/ülök/állok/lehajolok stb. nem fáj.
2021. aug. 6. 00:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja még az kimaradt, hogy a fájdalom csak a hátam bal oldalán van jelen.
2021. aug. 6. 00:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A gerincet rengeteg felszíni és stabilizáló izom veszi körül. Azok fájdalma szintén reumatológiai eset. Továbbra is azt mondom, hogy ne szúrj ki magaddal és fordulj szakemberhez! Ne legyen már nehéz elmenni a gyógytornászhoz az egészséged érdekében.
2021. aug. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!