Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha bezárnak a termek mivel...

Ha bezárnak a termek mivel tudnám helyettesíteni 140kg guggolásokat és hasonlókat?

Figyelt kérdés
Otthonra nem tudok beszerezni semmi eszközt, súlyt. A street workout-tal fent lehet tartani, ha az erőt nem is, de legalább a formát, esetleg fejlődni ?

2021. nov. 5. 21:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%

Bohóckodás? :D Nem tudom, én évek óta kombinálom a saját testsúlyos edzést rudas alapgyakorlatokkal és szerintem egy front lever vagy egy planche ezerszer több meló, mint egy akkora guggolás amire már felfigyelnek a teremben.


A kérdésre válaszolva: ha fenntartod a mobilitásod a guggoláshoz és edzed a lábad pl bolgár guggolással, akkor egy grammot nem fog gyengülni a guggolásod, max kell majd 1-2 hét, hogy újra megszokd, hogy a hátadon van a súly, de a lábad nem fog gyengülni.


A hátsó lánc már neccesebb téma, de azt is fenn tudod tartani valamilyen szinten egylábas csípőtolással. Keress D típusú edzőparkot a közeledben, ott elvileg kell lennie hiperhajlító állványnak.


A felsőtest szempontjából pedig semmivel sem tudsz többet fejlődni súlyokkal, mint calisthenics-szel, sőt sok szempontból még jobbak is a testsúlyos gyakorlatok.

2021. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
Igen, bohóckodás. Egy házat felépíteni saját kézzel is nagy meló, mégsem leszel tőle izmos. Attól mert nehéz valami még lehet alkalmatlan izomépítésre.
2021. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
Azért nehéz mert kevésbé engedhetsz meg magadnak gyenge láncszemeket, amúgy meg a haladóbb torna elemek elég sok kontraktilis szövetet igényelnek. Nyilván nagy részben skill, de nem CSAK skill, az mese.
2021. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
Jo de attol nem leszel izmos csak sportos.. meg ha vki a nagy sulyokat elvezi akkor nem szeretne tornazni. Mintha egy mmasnak mondanad h karatezzon
2021. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Haladó torna elemek és társai az más. Az nem bohóckodás, viszont izomépítésben az sem fog előre vinni. A street workout parkra értettem a bohóckodást.

Az sem csak skill, de egyáltalán nem azért több meló megtanulni pl egy front levert, mert rengeteg erőt kell hozzá építeni, hanem mert sok gyakorlat és technika kell hozzá, amiknek a fejlesztése nagyságrendileg sokkal több időt igényel. Erőt, izomzatot lehet fejleszteni fáradt idegrenszerrel is, a technika tanulása viszont csak a fáradtság első jeleinek megjelenéséig működik.

2021. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ja hat nekem az is torna.. nem azt mondom h konnyu, de aki a testepitest szereti az nem mutatvanyokat szeretne csinalni meg lefarasztani magat ezekkel hanem minel tobb izmot epiteni aranyosan minden izomcsoportra.
2021. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Paraszt megoldásokkal talán. Őszintén megmondom én tavaly mikor ilyentájt bezártak a termek, utána cementes zsákokat és zsaluköveket lógattam a rúdra, azzal guggoltam. De még úgy se volt az igazi, de több volt mint a semmi. Kb. 160kg lehetett összesen. Viszont a 220kg-os maxomhoz közel sem állt. Erőemelő vagyok, versenyzek, de soloba, klub és versenyengedély nélkül. Tavaly áprilisig mindent kipróbáltam, és kb. elölről kellett kezdenem a guggolást miután visszakerültem a terembe. A rúd pozíciója, a terhelés megszokása, az ízületeid, stb. sok idő volt mire visszajöttek. Ja és 160kg volt akkor a maxom. El sem tudom képzelni hova estem volna vissza a saját testsúlyos csodákkal...


Aki aztmondja, hogy saját testsúlyos meg egyéb gyakorlatokkal fent lehet tartani az erőt, az hülyeséget beszél, vagy csak szimplán átlagos az erőszintje. Úgy össze fogsz esni 1 hónap után mint a huzat.

2021. nov. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt értem, nem is mondtam, hogy hatékonyabb izomépítéshez, annyit írtam, sok izmot lehet vele pakolni a felsőtestre és egy oké szintet fenn lehet tartani az alsótestnél is. Meg kicsit vicces ez a bohóckodás szó, pláne az edzőtermi gyakorlatokhoz viszonyítva, ahol sok a kétbites mozgás.
2021. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
amúgy nagyon egyszerü versenysportoloit szerezni, a várakozás a sportorvoshoz macerásabb
2021. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jo de ha mar egy komolyabb szinten vagy mint amit azzal ossze lehet hozni akkor osszeesel 1-2 honap alatt.
2021. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!