Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fehérjét viszel be...

Mennyi fehérjét viszel be izomépítéskor, és mennyit szálkásításkor?

Figyelt kérdés

Mindkettőnél egyformán ügyelsz rá? Szálkásításnál mégfontosabb hogy meglegyen igaz?


Én nemrég kezdtem, így izmot építek. 92 kg vagyok 190 cm mellé. 200 gramm körül szoktam bevinni, de néha több is, van hogy 230.

Mennyi a minimum amire nekem szükségem lenne? És mi a maximum ami fölé nem érdemes menni?


2023. jan. 25. 08:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%

Nem mindegy ám, milyen fehérjeporból viszed is be.

Abban is kérsz segítséget?

2023. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye vágod, hogy a fehérjeszükségletet zsírmentes testtömegre kéne számolni?
2023. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 NTBS ***** válasza:
9%
Semennyit.
2023. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Edzésmúltam az nem sok, 88 kilósan kezdtem el, nagyjából 20 százalékos testzsírral, amiben kételkedtek, de nem panelos ember vagyok akinek az össz energiabefektetése, hogy megnyimja a lift gombot, hanem vidéki vagyok, falun lakok, tanyán, itt sok a ház körüli fizikai munka, plusz állattartás. Munka mellett kicsit másabb lesz az ember testösszetétele mint aki a panelban tv zik. Szóval én egy alap izmos felépítésű vagyok. Nem a nulláról indultam. Viszont ez a 20 százalék zavar kicsit. Néztem sok youtube videót. Tari Adám meg három harmad. És azt mondják hogy 15 százalékos testzsír felett már nem érdemes tömegelni, először inkább fogyjak le, vagy szinten tartó kalóriával egy idő után át fog alakulni a testem. Azt is mondták hogy 15 százalékos testzsír felett kicsit elkezd csökkenni a tesztoszteron és ez árt a fejlődésnek. Szóval most az a tervem, hogy megfelelő fehérje és zsír bevitel mellett fogom folytatni az edzést, szinten tartó kalóriával vagy enyhe kalóriadeficittel, ami mondjuk 200 kalóriadeficitet jelent, és akkor szép lassan le fog menni a zsír, és közben fejlődni is fogok tudni, mert hogy kezdőként enyhe deficitben is jól lehet fejlődni szerintük.
2023. jan. 25. 18:05
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

600-700 kalóriatöbblet??


Az havi szinten +~3kg.


Naturálban, HA mindent tökéletesen csinálsz, akkor 1 év alatt 4-5kg izom reális. (Akik azt állítják, hogy 12kg izom 1 év alatt, azok csak a tudománnyal mennek szembe. :D )


Szóval úgy kalkulálj, hogy 600-700 többlet irreális. Persze, h téged nem zavar, hogy behízol (már egyébként sem vagy sovány), akkor csináld nyugodtan.

2023. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
9%
de mi a fa.szom az a "nől"annyi helyen olvastam már?
2023. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Tömegeléskor megy tejföl, sajt, ilyesmik?
2023. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hány éves vagy, és hogy kalóriadeficitben vagy-e vagy többletben - ha épp többletben vagy:


ha 30 évnél fiatalabb vagy: 1.8-2g/zsírmentes testtömeg kg

31-40 között: 2-2.3g/zsírmentes testtömeg kg


ha épp deficitben vagy:


30 évesig: 2.2-2.4g/zsírmentes testtömeg kg

31-40: 2.4-2.8g/zsírmentes testtömeg kg


és inkább a felsőbb határok a súlyzós edzés miatt.


ezt majd úgyis lepontozzák, mert húú de sok, de az igazság, hogy a kor előrehaladtával egyre több fehérje kell. és a "hobbigyúrósként neked nem kell" sem játszik, ha intenzíven edzel és el akarsz érni valamit, akkor erre van szükség. ez a munkám, szóval tudom miről beszélek.

2023. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Megpróbálom őket megfogadni.


Itt egy kép a jelenlegi állapotomról. Megpróbálok váltani, napi 100-200 kalóriatöbletre, szóval úgy nagyjából 3 ezer kalóriát fogok fogyasztani, olyan 170-180 gramm fehérjével.


[link]

2023. jan. 27. 15:51
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
nem vagy egy genetikai csoda finoman szólva se de hajrá!sokat,rengeteget ki tud hozni magából az ember!
2023. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!