Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha elkezdek komolyan izmot...

Ha elkezdek komolyan izmot építeni, mindenképpen tele kell tömnöm magamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Elsőre furán hangozhat ez a kérdés, meg is értem, viszont komolyan kérdezem. Ugye az izomépítés egyik lényege, hogy ahhoz hogy izmunk legyen, bőven kell kalóriát magunkba vinnünk, elősorban persze fehérjét. Viszont lehet-e úgy hosszabb távon is izmot fejleszteni, hogy elsősorban fehérjé, valahányad részben szénhidrátot (elsősorban rövid időn belül felszívódó ch-kat), és zsirokat nagyon elenyésző mértékben fogyasztok? Vagy mindenképpen kell zsírt is bevinni, és hosszan felszívódó ch-kat?


Azért is kérdezem, mert nem szeretnék felesleggel tovább küzdeni, épp eléggé megszenvedtem már a kilókkal.:D



2023. febr. 1. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

3-400-as kalóriatöbbletnél nem kell több! Ne hízz 20 kilót, 2 kiló izomért cserébe!

Hogy te a fehérje mellett ch-ból, vagy zsírból viszed be a napi kalóriamennyiséged, az rád van bízva, attól függ, miket szeretsz enni.

2023. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Szintentartó kalóriabevitel (maximum 200-300 kcal plusz), nagyjából 1.5 g/tskg fehérje, progresszív erőedzés, kielégítő regeneráció. Ennyi, ez is bőven elég, ugyanis a legtöbb gyúrós ezekkel a dolgokkal sincs tisztában. Ezeket a "lassú felszívódású szénhidrátos" bullshiteket engedd el.
2023. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Tömnöd nem kell magad, kis kalóriaplusszal is jön fel bőven felesleg hosszútávon. Zsírral, gyors ch-val nem tudom mi a bajod, húsok, olajos magvak, tejtermékekben mind van zsír, gyors ch-nak pedig pl. ott vannak a gyümölcsök, bár tudom Norbi mondta hogy nyáron a dinnye miatt hízunk el... egy a lényeg, enni kell rendesen ha látványos eredményt akarsz, csak jól kell belőni a kalóriát.
2023. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem attól hízol el, hogy eszel zsírt vagy cukrot hanem attól, hogy túl sok energiát viszel be. Ha húsból viszel be túl sokat akkor ugyan úgy elhízol.


Ahhoz hogy izmosodj elkerülhetetlen hogy ne vegyél fel zsírt, mivel kalória pluszban kell lenned és nem fog minden izommá alakulni, nem véletlenül szoktak az emberek egy hosszabb időszak után enyhe fogyókúrát tartani.

2023. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsi az offért, de amúgy a 200-500 kalória többletet mihez mérjem? Honnan tudhatom, hogy pontosan mennyi az én napi kalória igényem?
2023. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem csak kalória többletben tudsz izmot építeni. A tested csak annyit tud, hogy ha megvan a megfelelő előfeltétel a folyamat beindításához, akkor energia kell neki hozzá. Ha van elég felesleges testzsírod ehhez, akkor ahhoz is hozzá tud nyúlni. Más kérdés, hogy az aznap bevitt, még zsírépítés előtt megmaradó extra energiát szinte biztosan könnyebben feltudja használni a tested ehhez, mintha ehhez még plusszba zsírt kéne bontania.
2023. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek! Tehát akkor nem ilyen ezres töblet kell, hanem csak 300-400.

"Zsírral, gyors ch-val nem tudom mi a bajod, húsok, olajos magvak, tejtermékekben mind van zsír, gyors ch-nak pedig pl. ott vannak a gyümölcsök, bár tudom Norbi mondta hogy nyáron a dinnye miatt hízunk el..."

Tudom, a fehérjétől is el lehet hízni, de sokkal több fehérjét kell megennem pl. 1 kg hízásért, mint zsírt. És zsírból nehezebb is fogyni.

2023. febr. 3. 22:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha rendesen edzel és eszel mellette akkor havi kb 1kg nek kéne kb feljönnie (ami izom + zsír + a legelején víz). Ami kb pár 100kcal plusz.


Ezt az evés dolgot gondold át, én értem hogy félsz az elhízástól de ha rendesen edzel akkor alapból jóval többet kell enned. Az egészséged érdekében pedig fontos a változatos táplálkozás ami nem csirke + rizsből áll.


Izmot felszedni sokkal nehezebb mint zsírt leadni, ha fejlődni szeretnél naturálként akkor meg kell barátkoznid azzal hogy lennie kell rajtad valamennyi plusz zsírnak, különben egyhelyben fogsz topogni

2023. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen! Mondjuk nem voltam egyértelmű, nem attól félek, hogy 70 helytt 72 kg-ot mutat a mérleg, hanem attól, hogy sörhasam, apatestem lesz.

De ezt aerob edzéssel kordában lehet tartani, nem?

2023. febr. 4. 14:26
 10/13 A kérdező kommentje:
Mert mivel az aerobika kifejezetten zsírt éget el, és nem az izomzathoz nyúl hozzá, ezért heti 3-4 ilyet beiktatnék. Kérdés az, hogy lenne-e ennek értelme, ha nem szeretném, hogy a testzsírszázalékom nagyon felszökne?
2023. febr. 4. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!