Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha elkezdek komolyan izmot...

Ha elkezdek komolyan izmot építeni, mindenképpen tele kell tömnöm magamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Elsőre furán hangozhat ez a kérdés, meg is értem, viszont komolyan kérdezem. Ugye az izomépítés egyik lényege, hogy ahhoz hogy izmunk legyen, bőven kell kalóriát magunkba vinnünk, elősorban persze fehérjét. Viszont lehet-e úgy hosszabb távon is izmot fejleszteni, hogy elsősorban fehérjé, valahányad részben szénhidrátot (elsősorban rövid időn belül felszívódó ch-kat), és zsirokat nagyon elenyésző mértékben fogyasztok? Vagy mindenképpen kell zsírt is bevinni, és hosszan felszívódó ch-kat?


Azért is kérdezem, mert nem szeretnék felesleggel tovább küzdeni, épp eléggé megszenvedtem már a kilókkal.:D



2023. febr. 1. 18:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz kalória + ban lenned ha közben szarrá kardiózod magad.


Az hogy felszedsz zsírt az nem azt jelenti hogy átmész csontvázból sörhasba.

Én amikor elkezdtem edzeni akkor kb 75kg voltam 190 cm re ami kb ~12% körüli testzsír volt. 1 évre rá kb 10kg val nehezebb voltam aminek kb a fele zsír volt a másik fele pedig izom ekkor kb 17% testzsír körül lehettem ami korántsem elhízott(technikailag feljebb is mehettem volna kicsit).

Ekkor úgy döntöttem hogy kicsit kalória deficitbe megyek, leadtam kb 3kgt és kezdtem előröl a dolgot.


Én azt látom rajtad, hogy nagyon rossz helyeől szerzed az információidat.

2023. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez teljesen ciklikus dolog, hogy edzés+ tömegelés, majd ezután egy rövid periódusban van egy kis diéta, ami a tetzsírszázalékon és tömegen farag le, ha jól értem(?)😅
2023. febr. 5. 19:28
 13/13 anonim ***** válasza:
Izom épüléséhez kell energia és alapanyag, fogyás közben az ember izmai nem igazán épülnek evolúciós okok miatt. Mivel pontosan annyi kalóriát nem tudsz bevinni mint amennyi kell ezért pluszban kell lenned hogy fejlődj de az az extra energia ami megmarad az raktározódni fog és egy idő után le kell adnod a felesleget.
2023. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!