Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő után kezd belassuln...

Mennyi idő után kezd belassulni a fejlődés?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, nagyon jól fejlődök én azt látom magamon. Heti 4-5 edzés. Másfél két óra. Kajálásom bőséges, alvásom kielégítő. Ha 1 éven keresztül így haladnék akkor egész elfogadható formám lenne már. Jelenleg 2 hónapja edzek. Ti mennyi idő után vettetek észre magatokon fejlődési visszaesést?
2023. febr. 4. 10:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
Masszív testalkat vagy. Ha nincs rajtad vészesen sok zsír , és csak annyit érsz el, hogy lemegy rólad a felesleg, már úgy is hozhatnál egy sportos formát talán. Az edzés mértékegysége pedig év. Nem kell holnapra Herkules legyél.
2023. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
2 hónap után ne a visszaesésen járjon az eszed
2023. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen választ szeretnél? Nem ismerünk, nem látunk, nem tudjuk milyen a genetikád, hogy alapból hogy nézel ki, milyen intenzitással edzel és meddig. Hatalmas különbség lehet ember és ember között. Lehet egy férfi 1.6m is 55 kiloval és 2m magas 85 kilogrammal, azonos testtömegindex, azonos arányok, mégis hatalmas eltérés, arról nem is beszélve, hogy kinek mi a genetikai véglete. És azt sem tudjuk mit jelent a visszaesés neked. Lehet a 2. évben már fele akkora a fejlődésed, mint az elején, de ezt még valaki jelentősnek gondolja, valaki nem.

Szerintem a második évben észlelhető, hogy lassul a folyamat. Az elején olyan gyors a fejlődés, hogy minden mérésnél csak többet mutat a mérleg (havonta). Aztán már nem olyan egyértelmű, és a kisebb súlygyarapodás miatt könnyebben manipulálhatja az eredményt bármi más. De ha a teljesítőképességed maximumához képest keresed a jelentős visszaesést, az 2-3 év, de ez a szám megint nem mond sokat, mert nem tudjuk azokat az információkat amiket írtam korábban. Ne várj pontos számot, még megközelítőleg is nehéz, de a mértékegysége év, nem hónap vagy hét.

2023. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 NTBS ***** válasza:
2-3 év.
2023. febr. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm
2023. febr. 5. 09:23
 16/19 A kérdező kommentje:

Persze most elégedett vagyok a 2 hónapos változással. De pl most azért is van rajtam hirtelen ennyi valtozás, mert elkezdtem használni az izmaimat, így az megköt egy kis vizet, visszatart kicsit több tápanyagot stb stb. Mert 36 os volt a karom, most 2 hónap után meg 40 es. De ez a legkezdetibb fejlődés volt. Innentől nem számítok olyanra hogy még 2 hónap alatt 4 centi feljönne. Mert ez a 4 centi növekedés ez ugye nem szín tiszta izom. Hiába látszódnak az erek továbbra is a bicepszemen. Hideg állapotban is látszik az egyenesen végigfutó. Ha edzek akkor meg főleg. Szóval nem ful zsíros. De közrejárszik itt hogy felvett egy kis vizet, egy pici zsírt ezt azt, és azért ugrott ekkorát az elején. Úgy gondolom hogy ha folytatom az eddigi tendenciát, akkor év végére lesz egy 43 as jó esetben.

Tehát most nőtt 4 centit 2 hónap alatt a vastagsága, de év végéig nem fog még ennyit nőlni mint amit 2 hónap alatt nőtt hirtelen. Így gondolom. Tehát így értettem hogy a kezdeti rohamos fejlődés meddig tart. Ez lehet olyan 2-3 hónap szerintem. Utána lassul kicsit. És az igazi belassulás akkor 2-3 év.

2023. febr. 5. 09:30
 17/19 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, de az tuti, hogy sok év, és ez alatt, mindent jól kell csinálni.
2023. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Elso 2 honapba +4 cm deficitbe? De meg ha nem deficit akkor is altalaba par het izomlazakkal meg helyes kivitelezesek elsajatitasaval jar 🤔 En tizeneve kezdtem kb 16 evesen, mindig is nagyon szalkas nehezen hizo tipus voltam, de nekem is ilyen 3 ev remlik max 4 de csak mert fiatalon meg nem fejlodtem ugy mint 1-2 evvel kesobb. Azota vagy +30kg, de nem lifetime, 4-5 eve volt par kuram
2023. febr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18-as. Nem nem kalóridafecitben voltam eddig. Mióta edzek azóta folyamatosan olyan 400-600 közti kalóriatöbletbe nyomom. 150-200 gramm közti fehérjével. Semmiképpen nem akartam hogy elszámolás miatt kalóriadeficitbe kerüljek vagy ilyesmi, ezért bőségesen bevittem a kalóriát, de jobban el is kezdtem zsírosodni mint amire számítottam. Ezért torpantam most meg kicsit. Mert tetszik ahogy elkezdtem nőlni izom terén, csak sokallom azt a zsírt ami feljött ezidő alatt. Meg olyan 6 kg súly jött fel tán.

Eléggé észrevehető rajtam.

2023. febr. 8. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!