Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek haladok így?

Szerintetek haladok így?

Figyelt kérdés

175cm, 72kg fiatal felnőtt férfi vagyok. 15 kilót fogytam nagyjából fél év leforgása alatt. Egy kicsi zsír van még rajtam ami még zavar.

Most kezdtem el edzőterembe járni. Egyenlőre csak a rúddal nyomok fekve, vállból 2,5+2,5 kilóklal tolok, tricepsz letolást 20kg csinálom, más típusú sporttevékenységem kapcsán 50 kilóval lábtolózok, szűk lehúzást 20 kilóval csinálom, karhajlítást pedig egy kb 10 kilós rúddal végzem.

Ezeket mind 3x/4x15 csinálom.

Ezeket ott egy helyi srác mondta.


Étkezés. Nincs kifejezett étrendem, de általában sült csirkemellet eszek rizzsel, vagy reggelire egy szelet rozskenyeret paradicsommal meg csirkemellsonkával. Ritkán eszek mást,talán 2/3 hetente 1x.Édességet teljes mértékben sikerült elhagynom már a fogyás ideje alatt.


Igazából. Nincsenek egetverő céljaim ezzel az egésszel, csak szeretnék egy kicsit jól kinézni. Pl Szélesebb hátat szeretnék. Meg erősebb mellizmokat. És eltuntetni a csípő-deréktáji zsírt. Aztán elégedett volnék.

Szerintetek jól haladok e-felé?

Esetleg kéne valamin változtatni még? Más típusú gyakorlatok?

Előre is szeretnék minden választ megköszönni.

19F



2023. júl. 6. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintünk haladsz így.

Ha erősödsz a gyakorlatokban az edzéseid során, a kalória- és a fehérjebeviteled pedig rendben van, akkor egyszer egy szép napon lesz majd széles hátad és erős melled.

2023. júl. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
"aztán elégedett volnék" Te azt hiszed, ha mindez megvan, akkor vége? Ennyi volt? 😂 Hát, nem! Ha egyszer abbahagyod vagy lazábbra fogod, akkor pár hét, és olyan, mintha az égvilágon nem csináltál volna semmit.
2023. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy hiszem, rosszul fogalmaztam. Ezzel azért tisztában vagyok.
2023. júl. 6. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
#2-re ne hallgass, odaokád valamit minden kérdés alá. Ha tényleg elérsz egy jó fizikumot nem tűnik csak úgy el.
2023. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát..


Az addig rendben van, hogy mindenki azt mondja, hogy nem számítanak a súlyok és mindenki magához mérten fejlődjön (ez egyébként teljes mértékben így van), de őszintén, ezen a 2,5kg vállból nyomáson kicsit elnevettem magam.


Felnőtt férfiként, 72kgosan ezek a számok nevetségesen kevésnek tűnnek. Nem megbántani szeretnélek ezzel, szimplán csak rávilágítani, hogy 100%-ban biztos vagyok benne, hogy több súllyal is képes lennél csinálni gyakorlatokat.


Miért pont 3x15? Miért nem 13? Miért nem 12? Ne ess abba a hibába, hogy 0 erőbedobással lemész edzeni, és csak azért 15 ismétlést csinálsz, mert az ottani srác azt mondta, hogy ennyit kell csinálnod.


Nem a 15 ismétléssel van a baj, hanem azzal, hogy biztos vagyok benne, hogy ez olyan 15 ismétlés, hogy megtudnál belőle 40et is csinálni.


Emelj a súlyokon, edz keményen (bukáshoz közel), egyél 1.6g/testsúlykg fehérjét naponta, legyél kalóriatöbbletben (minimális, szintentartásnyi +200), aludj 7 órát minimum, és kész. De ne ilyen 2.5kg-os súlyzókkal bohóckodj már.. (számomra elképzelhetetlen, hogy ennél többel ne lennél képes vállból nyomni, lehetetlen)

2023. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, lehet nevetségesen hangzik, de azért mire vállból nyomok 3x15 ezekkel a kis súlyokkal, addigra elfáradok.

Meg a fekvenyomásnál is elég megterhelő nekem önmagában a rúd. De a többin lehetne tényleg nagyobb súlyt. Bár. Az első alkalom után ezektől is borzasztó izomlázam volt, mostanra már nem, pedig azóta csak 2x voltam.

2023. júl. 9. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!